Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek felelőtlen döndtés?

Szerintetek felelőtlen döndtés?

Figyelt kérdés

Családi házat szeretnénk vásárolni a feleségemmel.

Jelenleg albérletben lakunk, viszont a főbérlőnek nyártól kezdve szüksége van az ingatlanra. (Eladja). Jelenleg a feleségem 3 hónapos várandós. Ezért nem is szeretnék már tovább albérletet fizetni, nem szeretnénk újból így járni, főleg egy kis babával. Jelenleg az albérletünk havi 70.000ft/ho + rezsi ami úgy 30.000Ft körül van. Plusz van egy személyi kölcsönünk, ami 50.000ft/ho. A tőke 2.400.000ft. Ebből még van hátra 2.000.000Ft.

Kinéztünk egy családi házat, melynek az ára 17.500.000Ft. Ahol élünk ez még kifelyezetten olcsónak mondható.

A házat hitelre szeretnénk megvásárolni. Voltunk már bent a bankban utána kerdeztünk mindennek, illetve elő hitelbírálaton is átestünk miszerint a kért összeget megkapnánk.

Az egészet úgy gondoltuk, hogy felvennénk 14M CSOK hitelt + 5M személyi kölcsönt + CSOK állami támogatás 2.2M.

Végtörlesztenénk a jelenlegi 2M hitelünket.

Iģy a havi törlesztőnk 140.000Ft/ho volna 7 éven át, majd ezt követően havi 74.000ft még 13 évig.

A fizetésünk: Jelenleg 198.000Ft-ot keresek, fizetésemelés előt allok ez kovetően kb. 240.000ft lesz a fizetésem májustól. A feleségem 147.000Ft-ot keres nála nem várható emelés (Tanár). Mióta be jelentette a főbérlő a hírt ezen tanakodunk, hogy újból egy albérlet ahonan kidobhatnak vagy inkabb vegyünk fel hitelt és adósítsuk le magunkat, de viszont lenne hol élnünk + plusz ha le jár a hitel lesz egy sajá házunk..


Szerintetek butaság lenne ekkora törlesztőbe bele vágni? Tapasztalatok? Tartok, hogy megismétlődik a pár évvel ezelőtti svájci frank..

Jelenleg a kiadásunk 70E lakbér+30E rezsi+50E személyi kölcsön. A hitellel előre láthatólag 140.000ft hitel + 30E körüli rezsi. 7 évig. Utána persze ez változik....



Köszönöm, hogy elolvastad , illetve megpróbálsz segíteni.



2020. jan. 18. 06:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ezek az állami pénzek nem forint alapúak?


Ha belevágtok 20.000el lesz kb több a lakhatási költség és kb 40.000el nő a bevétel. Viszont havi 20-ból nem jön ki egy gyerek, ráadásul a Gyed,Gyes még kevesebb lesz-lehet még annyi bevétel se lesz, mint most.

Nem tudom milyen kiadásokon tudtok spórolni, mennyivel lehet lejjebb adni az életszínvonalat, de ilyen fizetések mellett gondolom nem sokkal. Nyilván jobb olyat fizetni, ami később a tied lesz, meg nem rak ki senki, de ez így eléggé ki van számolva szerintem. Mit csináltok, ha elromlik a hűtő vagy valami? Plusz a saját házban mindent nektek kell javíttatni-beázik a tető, vagy ki kell festeni, vagy akármi.

Én akkor vágnék ilyenbe nyugodtan, ha többet tudnék keresni még a 240nél is. Erre nincs lehetőség? Másik munkahely, plusz munka..stbstb

2020. jan. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Babaváró+csok hitel 20 millió fix 100.000 törlesztővel, hitelbiztosítással, ami nem fog változni. Nincs 14 m csok hitel, csak új házra, valamit vagy fèlreèrtettèl, vagy fèlretájèkoztattak.


Amúgy felelőtlensèg, igen. Nemhogy 0 a megtakarításotok, hanem -2 millió, ráadásul most jön csak a rengeteg kiadás. A felesèged fizetèse csökken 70%-ra, aztán havi 28 ezerre. Bár a babaváró felfüggeszthető 3 èvre, így csak 50 lenne a törlesztő amíg otthon van a felesèged.

Viszont mèg mindig nincs felújításra, váratlan kiadásra semmid. Illetèk, ügyvèdi díj. A szülèshez hálapènz, magánorvos, uh-k, oltások, pelenka, rengeteg felszerelès, mèg ha sokmindent kapsz is milliós tètel. Tervezett bèremelès nem egyenlő a tènylegesen megkapottal.


Az albèrlet sem megoldás, de èn inkább olcsóbb lakást keresnèk. Kisebb a kockázat, a fenntartás, a karbantartandó dolog.

2020. jan. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

Hát én biztos nem mernék ilyen körülményekkel ekkora hitelt felvenni!

Mi van, ha együtt se maradtok 20 évig, mint legvalószínűbb érv?

Lehet, érdemesebb lenne pár évet külföldön dolgoznod, például hajón (van 6 hetente szabi +majdnem az egész télen otthon tudnál lenni). 5 év alatt egy 15 milliót félre tudnál tenni, akkor már csak pici hitel kell. Mondjuk jobb lett volna ezt kettőtöknek a gyerek előtt megtenni, s akkor fele annyi idő lett volna, de mostmár mit lehet csinálni.

És a házat így a saját nevemre iratnám.

Gondold meg, szerintem jobb 5 év, mint 20. Talán a gyereked meg az asszony is kevésbé stresszesen látna, amikor szabin vagy otthon, mint ha túlórák/2. munkahelyek után. Sokan csinálják, ki lehet bírni.

2020. jan. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

2-essel maximálisan egyetértek.


3-as javaslata azért nem célszerű, mert az ilyen külföldi munkák sokszor családrombolók: az apa nincs otthon a gyerekkel, nem látja felnőni, stb. - gyakorlatilag az anya egyedül marad :-(


Kérdező, én egy kicsit másképp közelíteném meg a dolgot: jelenleg 345 ezer ft nettót kerestek és ebből havi 100 ezer ft az albérlet. Marad 245 ezer ft !! havonta kettőtök megélhetésére. Ha ez Nektek nem elég, és emellett fel kellett vennetek 2 millió ft hitelt, akkor nagyon nagy baj lesz később, ugyanis a Te fizetésed ugyan valamivel nőni fog, de a feleségedé meg kb. ugyanannyival csökkenni (Gyed), így gyakorlatilag ugyanott vagytok, csak ekkor már 3 embernek kell megélnie !! ugyanabból a fizetésből. Pelenka, folyamatosan kinővő ruhák, stb. Nem olcsó...


Értem én az álláspontodat, hogy nem jó ez a bizonytalanság, főleg gyerekkel, de valami más megoldást kellene találnotok - így nagyon-nagyon eladósodnátok és a végén elvinnék a házat a fejetek felől.


Még valami: jelenleg önerőtök sincsen, sőt, hiteletek van. Értem én, hogy babaváróval ki tudnátok váltani a hitelt, de akkor annyival kevesebb marad lakásra.


Én SEMMIKÉPPEN nem mennék bele ekkora eladósodásba - szinte biztos "halál" egy gyerekkel.

Próbáljatok meg olcsóbb lakást nézni, még ha jelenleg nem is felel meg az igényeiteknek, lassan majd lehet felújítani apránként vagy spórolni és később nagyobbat venni.


Az nem lehet opció, hogy 2-3 évig valamelyikőtök szüleihez költözni és ott spórolni? Tudom, önállóság, függetlenség, de valamit valamiért... :-)

2020. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
én nem merném felvenni
2020. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A jelenlegi -2M a szüleimnek való segítésen alapszik. A részletekbe nem mennék bele, a lényeg, hogy csak így tudtam segíteni számukra. A jelenlegi havi bérünkből a havi kiadásaink pedig a következők. Ugyebár maga az albérlet 70.000+30.000 rezsi + a személyi kölcsön 50.000Ft. Ugye ez 150.000ft/ho minden honapban. Erre jön havonta egy 25.000-res telefon számla, ami valljuk be igen sok. Ezen tudnánk sporolni ugy havi 15.000ret. (Feleségem szülei messze élnek tőlünk). Havonta az üzemanyag költségünk 30.000ft. Ez eddig minden honapban jelenleg 190.000ft. Vissza számolgatva az elmúlt hónapokat.. a maradekból igen csak félre is tudtunk volna tenni, viszont igen, csak nagylábon éltünk eddig. Ugye, ahogy a mondás tartja "valamitvalamiért" eről ha a ház megvásárlásra kerülne akkor le kellene mondani amit vállapnáno is de alapból a hitel 140.000+30.000 rezsi + 10.000telefon + 30.000 üzemanyag.


És ugye én is ezért tettem fel a kérdést mert,a baba születését követően még plusz költségek jelentkeznek, és így ugye tenyleg ki van centizve. :/ viszont szükségünk van tőlünk eltérő gondolkodassal rendelkező emberek véleményére.

2020. jan. 19. 09:47
 7/12 A kérdező kommentje:
* Amit vállalnánk is * Ne haragudjatok a helyesírási hibákért.. telefonról pötyögtem.
2020. jan. 19. 09:50
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

25.000 mobilszámla? Egy 4000 ft körüli internet előfizetèssel korlátlan lenne a szülőkkel való beszèlgetès. Vagy 1500 ft egy upc vezetèkes vonal, szintèn ingyenes.

Egy kiszamolo akadèmiát nèzzetek vègig youtubeon, kicsit kèpezzètek magatokat, mert csúnya pofáraesès lesz a vège.

2020. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Én nem kérdeznék senkitől semmit. Itt nyilván mindenki óvatosságra int, mert ezt az oldalt a tinik és a fiatalok uralják. Az életet viszont nem lehet csak a komfortzónádból kifelé pislogva élni. Úgy nem élni, csak túlélni lehet! A nagy döntésekhez kockáztatni is kell.

Vágj bele.

2020. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt ami a meredek, az 5 millió személyi kölcsön.

Személyi kölcsön helyett jó lenne lakáshitellel megoldani, annak jóval kisebb a kamata. De azt lehet, hogy csok mellé nem adnak.

70ezer + rezsi helyett fizetni 140+rezsit 7 évig az eléggé nyögvenyelős lesz. És akkor az extra kiadásaitok nem is számoltuk, vagy azzal, hogy mi van ha elmarad az a májusi fizetésemelés.


Babaváró hitelre nem vagytok jogosultak? Annak nagyon jók a konstrukciói, és pont segítene nektek egyenesbe jönni.


Szerintem beszélned kellene egy-két hitelközvetítővel, hogy ő hogy rakná össze ezt a hitelkonstrukciót.

Elvileg a bankmonitornál foglalkoznak ilyennel, személyes tapasztalatom nincs róluk, de meg lehet próbálni.

[link]

2020. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!