Átjön az utalás?

Figyelt kérdés
Egy barátom tegnap utalt délután Bécsből (gondolom osztrák számlájáról), az én magyar számlámra. A pénz eddig nem érkezett meg. Felhívtam a bankomat, ők 1-2 napot mondtak, de meg akartam kérdezni, hogy az befolyásolja-e az utalást, hogy az ismerős nem kérte el a bankom IBAN és Swift kódját. Erre nem kaptam választ, mert átkapcsolt az ügyintéző egy másikhoz, de 20 perc várakozás után meguntam várni. Hátha ti tudjátok... Ez ellenére átjön az utalás, hogy csak a bankszámlaszámomat és nevemet kérte barátom?
2020. jan. 23. 15:46
 1/3 subrette ***** válasza:

A magyar bankazámlaszám alapján az IBAN meghatározható, pl. ezen az on-line felületen: [link]

Ha megvan az IBAN, SWIFT kód nem kell az utaláshoz.

Az 1-2 nap átfutás helytálló, ennyi idő alatt szokott megjönni.

2020. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a gondom, hogy a barátom nem kérte el az IBAN kódot. Nem tudom hogy ezáltal elutalta-e az összeget. Viszont nem is szólt, hogy írjam le, mert nem engedi el az utalást.
2020. jan. 23. 21:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a barátod, hogy hogyan utalt.
2020. jan. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!