Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Legalis, ha ahelyett, hogy ki...

Legalis, ha ahelyett, hogy ki veszek penzt a bankbol, helyette a baratomnak utalom azt a penzt, o pedig nekem kp-ba oda adja? (Igy neki nem kell fizetnie, hogy a penz rarakja a kartyajara)

Figyelt kérdés
2020. jan. 30. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.- azért senkinek sem kell fizetnie, hogy a saját számlájára befizessen pénzt.

2.- átutalhatod a barátodnak a pénzt, de ha Neked utána nem adja oda kp-ban, akkor erősen nézhetsz, de mást nem csinálhatsz, hiszen az Ő számláján van a pénz, ahhoz Te hozzá nem férsz és Te utaltad neki - innentől nem tudod bebizonyítani, hogy az a Te pénzed.


Ha kisebb összegről van szó, akkor 150 ezer ft-ig Te is felveheted ingyenesen - ha nyilatkozol a bankban (vagy netbankban), hogy kéred ezt a lehetőséget, ha meg nagyobb összegről van szó, akkor meg igazán nem kockáztatnék.

2020. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy az utalásnak is van költsége? Inkább vedd ki magadnak kp-ban. Amit másnak utalsz már nem lesz a tied.
2020. jan. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Otpsek kozott nem. Viszont ha feltoltok penzt azert x FT-ot levon
2020. jan. 30. 07:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hacsak nem vagy vállalkozó, a pénztári befizatés számlára NEM KERÜL PÉNZBE! Bocs, hogy kiabálok, de az első válaszban is benne van, hogy ingyenes a befizetés.

OTP-s vagyok, tudom.


Ha viszont vállalkozói számláról beszélünk (itt tényleg számolnak fel a befizetésért) akkor meg nem utalhatsz a barátodnak csak úgy...

2020. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!