Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az egyik barátomnak adtam...

Az egyik barátomnak adtam kölcsönt már több mint egy hónapja, nem nagy összeg, de még egy forintot se láttam belőle. Hogy tudnám rajta behajtani?

Figyelt kérdés
Az van hogy összevesztünk, és én mondtam neki hogy ideje lenne megadni a kölcsönt. erre neki állt feljebb,megfenyegetett, hogy ha még meg is adja de utánna szarrá ver. Hogy tudnám behajtani rajta? (mindig kibúvókat keresett eddig is, a rossz pénzügyi állapotára hivatkozva mindig elsimitotta a dolgot, hogy majd jövőheten meglesz a pénz stb...)

2016. márc. 19. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs róla papír, akkor sehogy.
2016. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam 2000Forintrol nem írok papírt.. :( Nem nagy összeg, de nekem ez is fontos a megélhetéshez.
2016. márc. 19. 17:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy olcsón megúsztad, mások százezreket, milliókat buknak ilyen miatt.


Legyen ez a tanulópénz, pénzt soha senkinek nem adunk papír nélkül.

2016. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Mégis miféle választ vársz a kérdésedre? Szerinted van egy eldugott paragrafus, ami alapján ugrana a TEK és leteperné a latrot?
2016. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha tenyleg baratod volt, akkor 2000 forintot megert, hogy megtudtad, hogy nem az, nem? Inkabb egy ilyen piti dolognal deruljon ez ki, mint komolyabb bajban!
2016. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megérte.


2000 forintba került a lecke, hogy soha senkinek nem adunk kölcsön, max. papírral.

2016. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat,lehet hogy igazatok van... De ha mégis megütne, abból rendőrségi ügyet fogok csinálni.
2016. márc. 19. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyet annyira nem értem.

Egy olyan ember, aki nem ad meg tartozást - pláne ilyen piti kis összeget - az egy patkány. Aki még emellett fenyegetőzik is, pláne testi sértést helyez kilátásba, az még inkább az. Hogy lehet az, hogy ez korábban nem tűnt fel neked?

Ez egy mentalistás, nem hiszem, hogy az összeveszés előtt ez az ember egy normális, értelmes, becsületes egyén lett volna..

2016. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig sem volt teljesen felhőtlen a barátságunk, de ilyet azért nem néztem volna ki belőle. Egyébként 2perc alatt be tudnám juttatni a rendőrségre, nem is egy családtagom dolgozik a rendőrségen. De most 2000Ft miatt nem fogok ennyire pattogni. Csak hát bánt a dolog... Ki az akit nem bánta?
2016. márc. 19. 21:51
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ember életében - sajnos - kell néhány ilyen eset, hogy aztán megtanuljon ésszel élni.

Ezt a leckét most nagyon olcsón megúsztad.

Pár dolog még, hogy ne a saját pénzeden kelljen tanulnod:

- soha senkinek nem megyünk el kezesnek, adóstársnak

- a saját ingó- és ingatlan vagyonunkra nem jegyeztetünk be jelzálogot, csak ha a kölcsönt teljes mértékben te használod fel

- nem lépünk be sem MLM-be, sem piramisjátékba, sem fogyasztói csoportba, bármennyire is kecsegtetően hangzik

- köznyelvi (és igen megtévesztő...) formulával élve "nem veszünk fel hitelt másnak" és "nem veszünk telefonos előfizetést a más nevére"

- ingó és ingatlan vagyonunkat "nem íratjuk más nevére", mert az onnantól már NEM a tiéd

- örökléssel kapcsolatos dolog: amíg valaki él, addig NINCS örökség, életében pedig mindenki azt csinál a vagyonával, ami jólesik

Nagyjából ennyi, mások kiegészíthetik.

2016. márc. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!