Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha belföldi forint átutalásnál...

Ha belföldi forint átutalásnál rosszul adom meg a számlatulajdonos nevét, de a számlaszám jó átmegy a pénz?

Figyelt kérdés

2020. febr. 3. 01:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ.


Természetesen általában jóval nagyobb különbség szokott lenni, de egy kisarkított szemléltetéssel:


(A szám elején az "1-" jelentsen AAA Bankot, a "4-" pedig DDD Bankot)

1. verzió:

Név: Vezér Koppány

Szám: 1-962964997

Beírt név: Vezér Kopány

Ebben az esetben valószínűleg nem lesz probléma, mert nem valószínű hogy legyen egy majdnem megegyező nevű tulajdonossal lévő számla akár más banknál sem.


2. verzió:

Név: Kiss Ádám

Szám: 1-198520734

Beírt név: Kis Ádám

Itt már lehet baj, mert ha ilyen egyszerű név félre van gépelve, akkor feltételezhetik hogy a számlaszámban is lehet elgépelés és simán lehet hogy van egy Kis Ádám akinek a száma 4-198520434 (tegyük fel, hogy az AAA banknál nincs ilyen számlaszám).

Ebben az esetben (még ha már le is vonták a te számládról) sikertelen lesz az utalás és visszakapod a pénzt.


Szóval összességében, attól fogg függeni a sikeresség, hogy az elírt névnek van-e esélye akár másik banknál, akár bankon belül hasonló számlaszámnál előfordulni.

2020. febr. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
#1 ugye közöd nincs a banki rendszerekhez? :)
2020. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pedig olyan hitelesen írja,hogy iszom szavait xd
2020. febr. 3. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne, nagyon elgurult neki. :) Amúgy simán átmegy rossz névvel is, csak szamlaszam a lényeg.
2020. febr. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2:


Bankoknál dolgozom már több, mint 20 éve.

Igaz, nagyrészt nem Magyarországon tettem.

Most a KDB Banknak és a Bank of Chinanak dolgozom vezetői beosztásban.

Mi odafigyelünk mindenre.

Arról én nem tehetek, hogy más bankok (OTP, Erste, Budapest, K&H, MKB, stb.) folyamatosan megpróbálnak minden felelősséget áthárítani!

A kérdező nem írta le melyik banktól melyik banhoz utal, így én a saját bankjaimról írtam.


Nálunk (mind a két banknál) van egy többmillió elemes adatbázis mind vezetéknevekről, mind keresztnevekről. Mindegyik a gyakoriságuk szerint pontozva van egytől tízig.

Egy program először összeveti a beírt neveket az adatbázissal, 3 karakter eltéréséig nevenként.

Ha van találat, akkor összeveti a lehetséges eltérések és a beírt nevek gyakorisága egy bizonyos pontszám felett van, akkor nem teljtesíti az utalást, csak ha manuálisan engedélyezi egy olyan dolgozó, akinek a felhasználója rendelkezik a jogosultsággal.

Ez természetesen végig fut akkor is, ha az ügyfél személyesen jön a bankba utalást indítani, hogy az ügyintéző általi elgépelést is vizsgálhassuk.


Ha mégis megtörténik, hogy az utalás nem a megfelelő emberhez jut el, akkor felvesszük a kapcsolatot a másik bankkal, ami általában nem sikeres (mert mint említettem szeretnek nem felelősséget vállalni).

A pénzt pedig visszatesszük az ügyfél számlájára, ha más nem a bank saját pénzéből, vagy pedig az utalást engedélyező személytől vonjuk el.


#1 voltam.

2020. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En bankban dolgozom :D atmegy ugyis, ha a nev nem az. A szamlaszam a lenyeg.
2020. febr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: ez nem így van.
2020. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7:

Melyik fiókunkban dolgozol?

Mert mint említettem ez CSAK a KDB Bank-ra és a Bank of China-ra vonatkozik.

Ha nem nálunk dolgozol, akkor nincs rálátásod.

2020. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok es en is bankban dolgozom, eleg nagy baj lenne belole ha ez igy mukodne, amit a Bank of China vezetoje ir :D

Hat jonnek hozzam a nenikek, kisebbseg akik azt se tudjak mit jelent az atutalas, sokszor elgepelik a dolgokat, megsincs soha baj a nevbol. Annak kb annyi jelentosege van mint a kozlemenynek.

Ha meg a Navnak utal az ember, van azoknak is annyi alszamlajuk, ki se fer a mezobe, valahogy mindig roviditeni kell. Akkor mindig mindenhol ugyanugy roviditenek? Szoval mar bocsanat de butasag az egesz...

2020. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!