Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK, babaváró, stb Mi ebben...

CSOK, babaváró, stb Mi ebben a buktató?

Figyelt kérdés
El nem hiszem, hogy csak úgy adogat több milliókat ingyen az állam. Ez valami hitel csapda akar lenni? Illetve hallottam olyat, hogy felvették a CSOK-ot (30millió) és valamiért a bank az utolsó 1-2 milliót egy rövid ideig visszafogja. Ennek mi értelme lesz? Nekem túl szép, hogy igaz legyen ez a dolog
2020. febr. 6. 16:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
28%
Ahogy írták pl a vállalkozós esetet is, most lesz pályázat nehez hemyzetben levibvallalkozasok támogatására.Nem minden élethelyzet egyforma. Ha olcsóbban akarsz ingatlan fedezetes hitelt befektetési célra, akkor vállalkozóként elszámolható költség a kamat ami az adóalapot is csökkenti vagyis a kiadásod kevesebb ha ugy tetszik még "olcsóbb". A befektetés áfa tartalma meg kifedezi a törlesztődet pl. amit hoz az meg megmarad nettóba tisztán megtakarításként havi szinten. Ettől mit akarnék olcsóbban? Tudom jössz azzal, hogy nem vagy vállalkozó. Lehetőség adva van. Ahogy az itt kommentelők élethelyzete sem ugyanaz.Az egyéni lehetőséget rávetíteni másra és általánosítást levonni belőle nem fog reális eredményt hozni, akárhogy erőlteted.
2020. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

# 9


Jó lenne, hogyha már pénzügyi kérdésekben vitatkozol akkor az alap dolgokkal tisztában lennél...


Először is egy jelzálog hitel is lehet szabad felhasználású. A jelzálog hitel fogalma annyit tesz, hogy a hitel fedezete egy zálogtárgy (jellemzően egy ingatlan). A pénzt amit kapsz lehet szabadon elkölthető vagy nem, ez ettől teljesen független.

Másodszor a babaváró hitel pont azért rosszabb, mert teljes anyagi felelősséget vállal a hitelért az állam bármilyen meztelenseggű bolondnak, cserébe az állam már adó módjára hajtja be rajtad adott esetben a tartozást ha nem tudsz fizetni. Tehát nem polgári követelés lesz, mint lenne egy bank ellenében, hanem sokkal komolyabb.

Harmadrészt nincs értelme a babavárót összehasonlítani kb. semmivel, mivel amennyiben nem jön a baba akkor kb. egy CETELEM gyorskölcsön szintjén lesz kis túlzással a kamatod...


Szóval szerintem ne okoskodj, nem áll jól...

2020. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
34%

Már megint, hogy legyen mindenki vállalkozó... Hagyjuk, nem akar mindenki az lenni.


Én azokról beszélek akik eddig is felvettek 3-5-8 millió szabad felhasználású hitelt. Akármi hülyeségre.

Nekik a babaváró baba nélkül is olcsóbb most.

2020. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

#12: cetelem gyorskolcson mennyi is? És a babaváró?

Na inkább nézz utána mielőtt okoskodni próbálsz.


"Először is egy jelzálog hitel is lehet szabad felhasználású. A jelzálog hitel fogalma annyit tesz, hogy a hitel fedezete egy zálogtárgy (jellemzően egy ingatlan). A pénzt amit kapsz lehet szabadon elkölthető vagy nem, ez ettől teljesen független."


Én ezzel tisztában vagyok, minek írtad? Szerinted mindenkinek van ingatlan amire igénybe tudja venni?

2020. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Dehogy írtad. Ezt írtad:


"hasonlítsd össze! De ne a jelzálog hitellel! A babaváró szabadfelhasználású hitel, jelzálog nélkül."


Ebből egyértelmű, hogy azt sem tudod miről beszélsz... Azt meg már ketten is elmagyaráztuk neked, hogy a babaváró felelősségvállalása miért szigorúbb jogi szempontból, mint egy sima jelzáloghitelé. Ha nem sikerült felfogni, akkor nem én leszek, aki szenved veled, hogy megmagyarázza...

2020. febr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
38%

Épp beelőztem a kifogás kezelést a vállalkozás kapcsán.. Nem mondok olyat hogy legyen az mindenki de ez is egy élethelyzet és lehetőség bárki számára szinte.


És ifen bedzekdzvegy maginalus szegmensről a hitelfelvevok körében.. Ami mesdze all az általánosítástól higy ettől nem létezne olcsóbb es jobb megoldás mint azonnali végrehajtással is elvesziteni az ingatlant egy közjegyzős és jelzálogos hitel szerződéshez képest. Ami ufye kockazatmevte befektetes ha map+ba teszed... marmint hify meg likvided se legyen egy esetleges élethelyzet változásra amivel ekvihetik akar a csakad deje felől a lakást navos végrehajtással gyorsabban is, mint egy banki tartotas esetén.


Kb azok hajtják ennyire ezt a lehetőséget akik eladás technikába elhangzottakat szajkózzák, boldog boldogtalannak anélkül, hogy bármi külső tényezőt is figyelembe venne "érettségis öltönyben egy számla tömbbel" jutalékért. Vagy aki ugy gondolják, ami az ő élethelyzete az másnak is releváns. A végen meg kiderül egy kis része erintett abban hogy egyszere fent áll a " gyerek is jön , hitelképes is és amúgy semmi szüksége se lenne rá, de jó ha felveszi mert olcsó " és befektetés havi 50-es törlesztőt fitetni 1-2,5 millió hozamért 5 évre. Amit kb ha félre teszi az 50.000-et törlesztés helyett, lenne 3 milliója tisztán. 😊



Kamatokat is leírtuk már hogy 6,5-25% -os is lehet a jövőben a múltbeli adatok alapján, ha mégsincs gyerek 5 év múlva.

2020. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
56%

"És ifen bedzekdzvegy maginalus szegmensről a hitelfelvevok körében"


"És igen, beszélhetsz egy marginális szegmensről a hitelfelvevők körében " akart lenni telefonról 😊


( ahogy pl. egy vállalkozó is 2-3,8%-os lineáris fix kamatos hitellel futamidő végéig, csak az legalább nem általánosít, hogy ez mindenkinek is jó.)

2020. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Ebből egyértelmű, hogy azt sem tudod miről beszélsz."


Egyértelműen nem sikerült értelmezni amit írtam. Tudom, hogy létezik szabad felhasználású jelzálog hitel(de ezt is írtam is..)

Viszont a babavárót akkor is kapod ha nincs ingatlanod, amit zálogba tudsz/akarsz adni. Ezért mondtam, hogy ne a jelzálogossal hasonlítsd mert nem korrekt.


Az meg szerintem mindegy, hogy adók módjára hajtható be vagy sem. Így is, úgy is vissza kell fizetni. Ne ez legyen már a szempont, hogy melyiket könnyebb nem fizetni. :))



És igen, talán mindannyian egyetértünk, hogy hitelt jobb nem felvenni olyanra amire pár év alatt össze is spórolható (TV, auto, esküvő, utazás stb) de ha már valaki mégis felveszi akkor jobb a babaváró mint más. De persze a legjobb ha gyerek is lesz, már csak azért is mert erre találták ki.

2020. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
72%

és befektetés havi 50-es törlesztőt fitetni 1-2,5 millió hozamért 5 évre. Amit kb ha félre teszi az 50.000-et törlesztés helyett, lenne 3 milliója tisztán. 😊



Ezt számold újra. Babaváróval és állampapírral jobban jössz ki, mintha csak simán félreraksz havi 45833 forintot.

Persze ha nincs gyerek akkor nem túl sok a haszon, megértem az aggályaid, kiszamolo.hu is azt hozta ki, hogy nem biztos, hogy a kis nyereség miatt megéri ezzel szórakozni.

De ha tervben a baba akkor már azért erősen megéri. (Azon persze lehet gondolkodni, hogy pemáp, PMÁP, map+ vagy mást mit érdemes)

2020. febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk azért az se semmi hogy simán összemosod a hozamot és a saját felrerakott pénzt. Tök más a kettő.
2020. febr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!