Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar Allampapir Plusz -...

Magyar Allampapir Plusz - kamatos kamattal, mekkora lesz a bevetel 5 ev utan?

Figyelt kérdés

Kedves penzugyi szakertok!

Magyar Allampapir Plusz kotvenyeket tervezek vasarolni 36 million Ft ertekben es 5 evre tervezem lekotni. Sajnos nem teljesen vilagos, hogy a teljes idoszak utan mekkora osszeggel lehet szamolnom? Tudom, kamatos kamattal kell valahogy kimatekozni, de szeretnem kerni a segitsegeteket, hogy jol szamolok-e: Ime eloszor is a hivatalos MAP kozlemeny:

A kamat mértéke:

•az első félévben évi 3,5%

•a második félévben évi 4,0%

•2. évben évi 4,5%

•3. évben évi 5,0%

•4. évben évi 5,5%

•5. évben évi 6,0%


A lejáratkor elérhető maximális hozam mértéke (egységesített értékpapír hozam mutató – EHM): 4,95 %*.

Kibocsátás napjától a lejárat napjáig terjedő 5 éves időszakra (a lejáratkor) fizetendő teljes kamat mértéke: 27,35%**.



Tehat ez azt jelenti, hogy az 5 ev lejaratat kovetoen: 45,940,926 Ft-tal szamolhatok?


Koszonom a segitseget!



2020. febr. 7. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nekem 45 846 000 Ft jött ki az EHM-mel számolva.
2020. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is 45,846 millió.
2020. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

45,846,000


Feltéve, hogy valóban nem nyúlsz hozzá 5 évig.

Ebből még lejön a költség. Egyszer van egy utalási költség (vagy tudsz bankkártyával vásárolni ha van ennyi limited akkor az államkincstárnál díjmentes). Illetve ha bankon keresztül veszed lehetnek egyéb költségek - érdemes az államkincstárnál intézni a vásárlást.

2020. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Koszonom Mindenkinek a gyors valaszt!

Nos, en a kovetkezot terbezem: mivel az osszeg nagyobb resze eladott lakasbol fog szarmazni, igy megkerem a vevomet, hogy eleve kozvetlenul a MAK szamlamra utalja az osszeget es a tobbit pedig majd en kipotolom a sajat szamlamrol utalassal. Igy az utalasi koltseg is kevesebb less, jol gondolom?

2020. febr. 7. 12:09
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Kártyával ingyenes az államkincstárba fizetés, így nincs költség. De lehet, hogy a te modszered is jó, nem tudom.
2020. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

A tranzakciós illeték 0.3%, illetve maximum 6,000 ft.


A 36M forintnak a 0.3%-a 108,000 huf, tehát itt érvénybe lép a maximális, 6000 ft-os határ.

Vagyis 2 millió forint felett így is úgy is 6000 ft a költséged, ergo én nem próbálkoznék ezzel a macerával.

2020. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Meg egy kerdes es a velemenyetek erdekelne:

Ti mit tennetek a helyemben?

Most vettem uj epitesu lakast Budan befektetes celjabol, de mivel kulfoldon elek es egyelore nem tervezem hazajonni, ket opcion gondolkodom:

A: Kiadom 5 evre (szamitasaim szerint kb. 7.200.000 Ft-ot "kaszalnek" kiadasbol)

B: Eladom kb. 35 Millioert (adokkal levonva kb. 31 Milliom less tenylegesen belole), es kipotolva 5 millioval, 36 milliobol MAP-t vennek 5 evre, amibol lesz kb. 45 Milliom.


Tudom, ingatlanba fektetni mindig megeri hosszutavon, de iden a trendeket nezve ugy nez ki lassul a lakasok dragulasa, es a kiadasert sem lehet mar csillagaszati osszegeket elkernem. Ha kiadom, akkor a lakas jelenlegi erteke (kb. 35 MilL.) mellett lenne meg kb 7 milliom a kiadasbol (tehat osszesen: 42 Milliom), ha viszont eladom, akkor 5 ev utan a lekotes utan realizalodna kb. 45 milliom. Magyaran 3 milliot "nyernek" az egesszel. A kerdes (persze szemelyes eletem alakulasan kivul) az, hogy ha hazajonnek, valoszinu 35 millioert mar nem tudnek uj epitesu lakast vasarolni es uj eletet otthon kezdeni, viszont nem is lenne egy "akkor mar 5 eves lakasom, amit a lehetseges alberlom "lelakna" addigra, igy a raforditasi koltsegem nem lenne. Viszont 3 milliocskat "nyernek" 5 ev alatt.

Ti mit tennetek az en helyemben?

(csak osszehasonlitaskent, a most atadott lakasomat 22 millioert vettem 2 eve)

2020. febr. 7. 12:25
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Kintről hogy tudnád kontrollálni a bérlőt az 5 év alatt? Illetve , ha az amortizációval személyes közreműködést igénylő beavatkozás kell a költség fedezetén felül ( amire van likvid tőke megtakarításod is? )


Egyáltalán más megtakarításod van, vagy lenne mellette?


Ha 5 év múltán újból lakást akarsz venni akkor a lejáratkori 45 milliód mennyit fog érni vásárló erőben a jelenlegi 35-höz képest realkamattal számolva ?


( aminek része az inflációs ráta, amit se nem tudunk 4 évre előre, sem a màp+ nem követi. ) És vásárló értéken ingatlan kapcsán aminek az indexàlódàsa nem feltétlen fog megegyezni 5 év múlva az inflációval csökkentett reàlhozammal.


Külföldön milyen pénznemben van jövedelmed, esetleg megtakarításod?


Én pemàpot veszek inkább közvetlen euróból. Infláció követő is , azon felül fizeti a kamatot, árfolyam nyereséget is hoz jó eséllyel és mellette tartom meg az ingatlanokat bérbeadásra ( de van rá alkalmazott családtag, aki kezeli a napi otthoni ügymeneteket azon felül, hogy havonta 1-2 hétig otthon vagyok) .

2020. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom Norbert, meggondolando, amiket irtal.

A PMAP-on nem gondolkodtam meg el, de megteszem.

Kulfoldon (Anglia most, de nemsokara Nemetorszag) is van megtakaritasom, pluszban fizetesem is van.

Ha kiadnam megis, akkor az otthoniak tudnak menedzselni a kiadassal jaro dolgokat, igy ez elvileg megoldhato lenne.

Jo, amit irtal az amortizaciorol illetve a realhozam valtozasrol. Ha nem adom el, akkor viszont - talan - az ingatlan erteke is meg feljebb menne idovel, es akkor meg mindig el tudom adni, ha akarom. Es 5 ev utan ado sincs utana.

Most a 4% adon es az adomentes kedvezmenyes SZJAn miatt (90%-a a vasarlaskori es eladasi ar kulonbozete utan, ha jol szamolo), kb. 3 Millio adot kellene fizetnem ugyebar.

Tudom, dontenem kell, illetve bebutorozni, ha megsem adom el, mert most csak all uresen, butor nelkul es az alapkoltsegek (rezsi) mar ketyegnek..

2020. febr. 7. 16:20
 10/12 A kérdező kommentje:

meg egy kerdes, ha lehet:

Ha a ket fenti opciomat nezem, akkor kb. 3 millioval lennek "csak" elorebb 5 ev mulva ha MAP-ot veszek kontra kiadom a lakast es ez ugy, hogy felteszem, 35 millio marad a lakas ara 5 ev mulva is (amortizacio es erteknovekedest is beleszamolva).

Ha viszont ugy "elszabadul a piac es 5 ev utan a most 35 milliot ero lakasom urambocsa 3 millioval erne tobbet, akkor viszont ott vagyok pont, ha MAP-ot vettem volna.

Anelkul, hogy jos lennel, szerinted, 5 ev alatt felmehet egy nagyon jo elhelyezkedesu budai lakas ara 38 milliora, van eselye ra? Vagy akar meg feljebb? Mivel akkor termeszetesen a kiadas erne meg jobban az eladas helyett!

2020. febr. 7. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!