Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel elengedés működhet?

Lakáshitel elengedés működhet?

Figyelt kérdés

"Második gyermek születésekor leírható 1 millió forint a meglevő jelzálog hitelből".

Nekem hiányzott 2,4 millió Ft amikor megvettem a lakást, ezt anyukám kipótolta, fizetem neki havi 200e forintonként vissza, még 7 hónapig, viszont ha fel vennék jelzálog hitelt, amiből anyukámat kifizetném egyben, akkor az elengedhető, ha március végén születik meg a második gyermekünk? (Házas vagyok, 54 nm Budapesti panel lakás, csokot sem vettük fel, ami így utólag elég hülyeség volt)



2020. febr. 10. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem fog működni, mert szabad felhasználású jelzáloghitelre nem érvényesíthető a kedvezmény.


Ha most felvennél jelzáloghitelt akkor abból vagy még egy lakást kéne vennetek, vagy igazolni, hogy felújításra/bővítésre költöttétek.


De a babaváró szabadfelhasználású hitel, azt felvehetitek és végig kamatmentes lesz.

Tehát visszaadhatjátok belőle anyukádnak a pénzét a többit meg berakhatjátok kamatozni.

2020. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyukad fele allo kolcson nem minosul lakascelo hitelnek, igy hiaba veszel fel ra ingatlanfedezetu hitelt, az attol meg szemelyi hitel lesz, arra meg nincs tamogatas.
2020. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Babaváróra érdemes lenne rákérdezni. Viszont a jogszabály változás miatt befektetni nem fogják engedni, kérj csak annyi pénzt ami anyukádnak kellene ( vagy már akkor újítsatok is fel ha kell)
2020. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Nem volt semmilyen jogszabály változás eddig.
2020. febr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Babavárót felvettük amikor kiderült a terhesség, máp+ ba fektettem, lassan lejar az első kamat periódus, de az a gyerekeké lesz, van 2 futó fundamentánk is az is az övék lesz, azt sem használtuk fel, de azoknak meg van még pár év kifutásuk. Ez így akkor elég szívás.
2020. febr. 10. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!