Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most akkor érdemesebb visszavá...

Most akkor érdemesebb visszaváltani a MÁP Pluszt és mondjuk inkább PMÁP-ot venni?

Figyelt kérdés
Mikortól fog érvényesülni a mostani infláció az állampapíroknál?
2020. febr. 24. 18:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Miért nem kapok értesítést félév elmúltával, hogy visszaváltható lehetne?
2020. febr. 24. 18:54
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy érdemes ki be ugrálni egy 5 éves elhatározás kapcsán. Előbb lett volna célszerű tájkozódni - és nem bedőlni a marketingnek, vagy a jutalékvadász ajánlatnak- ezen elgondolkodni, mert akkor eleve annyit se fog már érni az egész befektetés, amit kikalkuláltál, "feltételezett inflációkkal".


Eleve azt lett vona célszerűbb venni.


Fordítsd meg a kérdést és nézz vissza , a pmáposok kevés része katapultálta át máp+-ba, mivel ahogy most sem, jövőbe sem látod előre az inflációt. Viszont máp+ esetén nem is köteles azt "kifizetni neked" az állam. PMÁP esetén viszont igen.


Egyébként, ha Államkincstárba nyitottál számlát, ott jó eséllyel felhívták erre is a figyelmedet és kaptál is egy sor olvasni valót erről nyitáskor ( igaz én Pemáphoz nyitottam, de elég részletesen áttárgyaltunk mindent, annak ellenére, hogy java részt tisztában a voltam a menetével, kamatfizetéssel, azok idejével, azzal már nem, hogy nem közvetlen értékszámlára kerül az utalás, hanem előbb mnb számlára, vagy hogy tömbösített kamatjóváírás van a jegyzés elejétől számítva. Vagyis ugyanaz vonatkozik rá is, ha csak jövő hónapban, 1 év múlva veszek újra papírt, akkor is mint pl a jegyzés elején tettem volna.

2020. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem ki-be ugrálok, új pénz kötöttem le tavaly 2. félévben.

Tájékozódtam is, csak nem 4% inflációval számoltam már 2019 végére.

De az is lehet, hogy ez már előre el volt tervezve. Ezen felül a visszaváltás is kedvezőbb, mint a pmáp-nál.

Már korábban nyitottam a számlát, túl sok infó nem jött tőlük.

2020. febr. 25. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:

5 millió alatt olyan mindegy, hogy PMÁP vagy MÁP+, nem lesz érezhető a különbség a kettő között, bármelyik is hoz többet.

A MÁP+ likvidebb, én maradnék annál.


PMÁP idén februártól jövő februárig 4,8%-ot fizet, max utána emelkedhet 5% fölé, ha egyáltalán fog.

2020. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. félév végén már életre a 4%-ot a maginfláció. Legalábbis októberben és még csak utána jött a szokásos karácsonyi gyorsító pálya. Plusz ez az egyetlen olyan állampapír ami nem infláció követő. Így kevésbé biztosabb a reál hozama, mivel nem évente fizeti a kamatot inflan felül amivel a pmàp úgymond kiüti ezt a fajta rizikót. Helyetre az inflációs veszteseget kiummunalva görgeti maga előtt. Most meg jo eséllyel még 2 évig is akár, ha lehet hinni az Mnbnek.


Abból gondoltam, hogy ki-be ugràlnál mert kivételt és áttételt írtál a kérdésben nem új lekötést.


Ifjutitan azért nem mindegy, mert a pmàp nemi csúszással de úgymond kifizeti az inflációs hiányt is a hizamva a map+meg csak görgeti maga előtt. Ha valakinek az a fibtos hofy félmilliót lasson 5 ev mulva a szamlan de ne erdekli hogy az annyit se ér neki mint most 300.000-400.000 az legyen az ő dolga. De pl a map+ pont nekik való akik úgymond "seggre ülnek" szabadon allithatgato valótlan inflációval számolt 6 számjegyű hozamtól és biztonságot jelent nekik egy fix százalék, hiába hogy jelen értéken akár kevesebbet is érhet majd lejáratkor, mint mikor betette azt .


A százalékok esetén mindegy mekkora a tőke, a nominalis hozam ugyanúgy aránylik a befektetett tőke mértékéhez 5 millió, meg 50.000 Ft esetén is. Max másnak vicces , ha valaki milliókat forgat némi elértéktelenedő apróért ( havi pár 1000 forintért) befektetés címen. Ennyi erővel 50.000-ket is betehet nyugodtan pár száz forintért. Nem lesz komolyabb a befektetés értéke.


Pláne a likviditásnak nem csak a 0,25% ára van hanem az elvesztett 4 éves màp+ hozam és a pmàp hozam különbsége is veszteségben fog jelentkezni a minimális hozamokból levonódva .

2020. febr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!