Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történt/mi a teendő, ha...

Mi történt/mi a teendő, ha több pénzt vont le egy bolt?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam a SPAR önkiszolgáló pénztárjánál 399ft értékben. Csak kártyával lehetett fizetni, de volt nálam. Fizetendő összeg 399, érintem, minden jó. Számla persze rögtön a szemetesben landol. Ma reggel nézem a kártyámon az összeget, látom, hogy tegnap a SPAR levont 2072ft-t. Napok óta nem vásároltam ott, pláne nem kártyával, leszámítva azt az alkalmat. Ilyenkor mit csináljak?

2020. márc. 3. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy a tegnapi vásárlásod lett volna ilyen gyorsan lekönyvelve - lehet, hogy mégis vásároltál ott, csak megfeledkeztél róla. Velem már fordult elő ilyen.


Ha ma reggel vagy tegnap lett lekönyvelve a vásárlás, akkor jó eséllyel egy pénteki vagy szombati vásárlás összege jelent meg.


Ha önkiszolgáló pénztárnál fizettél, akkor érdemes lett volna eltenned a blokkot - főleg, hogy tegnap volt az azonnali fizetésre való átállás.


Szerintem még törd egy kicsit a fejed, nem lehet-e, hogy tényleg vásároltál a hétvégén valamit, aztán holnap rákérdezhetsz a bankodnál.

Mindenképpen várd meg a holnapot, mert a kártyás vásárlást általában 1-2-3 nap alatt könyvelik le - lehet, holnapra megjelenik a 399 ft is.

2020. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!