Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diák hitelnél a nyomtatványokn...

Diák hitelnél a nyomtatványoknál kell használni a hallgatói megszüntetést?

Figyelt kérdés
Most január 31-én már lejárt a hallgatói jogviszonyomom mert meg lett a diploma, viszont a diákom még tart márc 31-ig, Diákhitelt vettem fel, és most látom, a nyomtatványoknál van ilyen hogy "Hallgatói jogviszony megszűnése", ezt nekem ki kéne tölteni, hogy már vége volt január 31-én? Azért érdeklődöm, mert akartam még most március 31-ig még felvenni pluszba, akkor most ez se lehetséges? és mi lesz ha kicsit később fogom a hallgatói jogviszony szüneteltetését?

2020. márc. 5. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, kell használni. 15 napon belül kell bejelenteni minden változást. A diákigazolvány valóban március 31-ig érvényes, de a Diákhitelnél ez nem számít, ott a hallgatói jogviszony számít.


Természetesen ha már nincs jogviszonyod, nem tudsz Diákhitelt felvenni. Erre a félévre csak az kaphat Diákhitelt, akinek ebben a félévben aktív hallgatói jogviszonya van. Sőt, neked már lassan törleszteni kell, mert a hallgatói jogviszony megszűnését követő 4. hónaptól erre köteles vagy - vagyis májustól.

2020. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és ne próbáld meg tovább húzni, úgyis kiderül a következő adategyeztetéskor (hiszen az aktív hallgatói jogviszonyt minden félévben ellenőrzik). Most még nem valószínű, hogy bajod lesz belőle, de ha az ilyen mulasztások akár a hitelszerződés felmondásával is járhatnak, akkor meg egy összegben követelhetnek mindent.
2020. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!