Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minimálbérrel létezik, hogy...

Minimálbérrel létezik, hogy kapok lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Igazából még csak játszom a gondolattal, nem régóta, ezért még nem tudok semmit a témáról... Még nem volt időm beleásni magam.


Van 15-16 millió forint önerőm, egy nagyobb szünet után, a jelenlegi munkahelyemen minimálbért keresek...

Most 1 éve dolgozom itt, előtte 1 évig nem dolgoztam (nem volt bejelentett munkaviszonyom), az előtt pedig 1 évet dolgoztam bruttó 300,000 forintért (nem tudom, hogy ez számít e).


25-26 millióért vennék ingatlant, vagyis 60% önerőm van, kb.

(ugyebár ez elég magas, sokan 25% önerővel vágnak bele)


Velem lakna, bejelentetten a testvérem is, aki jelenleg szintén minimálbért keres, neki nincs megtakarítása...

Sejtem, hogy a hitelnél csak a házastárs keresete számítható be a megadandó nettó össz. keresetbe, szóval ez lényegtelen adat, de azért leírtam, hátha valamilyen tekintetben fontos lehet...


Illetve még fontos, hogy TALÁN még a hitel felvétele előtt munkahelyet váltanék, ahol egy nagyon kicsivel többet keresnék, ugyanakkor a próbaidő 4 hónap.

Ezt ahhoz igazítanám, hogy ez mennyire hátrányos a hitel elbírálásánál, ezt nem tudom...



2020. márc. 8. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Probaido alatt nem kaphatsz hitelt. Minimalberre szerintem max 7-8 milliot adnak.

Nem tudnatok 15-20 millios savban lakast venni?

2020. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van esze a banknak, nem ad. Gyakorlatilag a minimálbér a létminimum alatt van. Ha kifizetsz 40 ezret törlesztőre, a maradékból nem tudsz megélni.
2020. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
A bankot nem erdekli, hogy te meg tudsz-e majd elni.
2020. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Pontosan tudja a bank, hogy ha vkinek kaja vagy törlesztő között kell választani, akkor a kaját fogja. Úgy meg nem ad hitelt, mert nem akar bukni.
2020. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!