Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik, hogy önkéntes nyugdíj...

Létezik, hogy önkéntes nyugdíjpénztárban kevesebb a kivehető hozam, mint egy évvel korábban?

Figyelt kérdés

Még sosem vettem ki belőle, tavsszal tervezem, kisebb felújításra.

Úgy emlékszem, csak a hozam 400000 felett volt az utolsó előtti értesítőn.

Most találtam meg azt az értesítőt, ami idén év elején jött, azon viszont "csak" háromszáz-valahány ezer van.

Ez csökkenhet?

Valami kiegyensúlyozott, kis kockázatú portfólióban vagyok, nem a nagy kockázatúban.



2019. nov. 3. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek úgy megcsinálták, hogy mínuszban volt nem tudom hány év után.
2019. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fizettél tagdíjat, azt is levonják a hozamból.
2019. nov. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én magam nem fizettem, de a munkahelyem minden hónapban utal.
2019. nov. 3. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Na hát akkor meg az a baj.

Ugyanis ez évtől az is adóköteles.

Kérdezd csak le a befizetési egyenlegedet, fogadok, hogy neked is jóval kevesebbet utalnak havonta, mint a múlt évben.

Bruttóban ugyanannyi, vagy akár még több is (ha emelték mondjuk vagy fél százalékkal, mint sok helyen tették parasztvakításként), de hehe, nettóban az még úgy is kevesebb mint azelőtt.

2019. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most ezt miért írtad?

Tudom, hogy adóköteles, ez azt jelenti, hogy ha mondjuk eddig utalt havi 10 ezret, akkor innentől csak havi 8 ezret.

(nem tudom, mennyi az adója, csak írtam 2 számot.)


de a lényeg, hogy ha utalnak, akkor az összegnek növekednie kéne.

2019. nov. 3. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a tőkének igen, de itt most a hozamról beszélünk, nem?

Az meg egyrészt alapból jobban növekedhet, ha több befizetés van (többet lehet forgatni), másrészt meg mivel forgatják, lehet az is, hogy csak simán rossz a lapjárás.

Azt, hogy adóköteles lett a juttatás, azt meg összességében így is megérzik a pénztárak, mert összességében így jóval kevesebbet kapnak havonta mint azelőtt, úgyhogy kevesebbet is tudnak befektetni, forgatni. A legtöbb befizetés eddig is a munkáltatói hozzájárulásokból jött be nekik.

2019. nov. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De, hozamról beszélünk.

Kevesebb a befizetés, kevesebb a hozam.

De a jobb/rosszabb lapjárás akkor számítana, ha nagy kockázatú lenne a portfólió.

Így csak szép lassan növekednie kéne.

2019. nov. 4. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!