Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékot meg lehet...

Lakástakarékot meg lehet szüntetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb egy éve megigényeltem a Lakástakarékot amikor még lehetett, de mivel elköltöztem , így annak a havi 20 ezernek nagyon megérzem a súlyát. Meg lehet szűntetni? Vagy legaláb csőkkenteni a befizetés mennyiségén.

2020. márc. 10. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kerdezd mg oket mi van ha nem fizeted. Szerintem semmi, a benn levonpenzed megmarad, de a havi 150forint szamlavezetest vonni fogjak belole.
2020. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szüneteltetheted. Csökkentheted az utalt összeget is. Ez a te megtakarításod, azt csinálsz vele, amit akarsz, annyit teszel bele, amennyi jól esik.
2020. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet szüntetni. Viszont egyrészt bukod a számlanyitási díjat, bukod a havi számlavezetési díjakat, illetve bukod az állami támogatást. Ezen felül amit befizettél, azt vissza fogod kapni.
2020. márc. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt nem értem,hogy ha szünetelteti valaki és meg van x évre kötve akkor mi van ilyenkor ? Ki kell fizetned ,hogy ha évekig nem fizetted ? Választ tud valaki nekem adni?
2020. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es!


"Ha vélhetően tartósabb ideig áll fent a fizetési nehézség, fontos hogy ezt a lakástakarék felé jelzed, ugyanis lehetőség van a szerződés szüneteltetésére. A 2000 Ft-os szerződésmódosítási díj fejében maximum 1 évi fizetési haladékot lehet kérni, és külön előny, hogy nem bukod az állami támogatást sem. Viszont a kiutalás időpontja kitolódik és az ingatlanra fordítható összeg is a kiesett befizetésnek megfelelően kevesebb lesz."


[link]

2020. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
számlanyitási díjat valahogyan visszakapja az ember,hogy ha lejárt vagy az bukta úgy ahogy van ?
2020. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kérdés arra is szól,hogy ha én haladékot kérek és arra is,hogy ha nem kérek . A szerződéskötés díját látom én még valaha?
2020. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2020. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor az egészet egy összegben adják oda a befizetéseiddel együtt ?
2020. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor mi értelme van a lakástakarékoknak ? Ha te x pénzért megnyitod fizeted hónapról hónapra és csak azt kapod vissza amit fizettél minden hónapban.
2020. márc. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!