Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sohasem értettem, mi a különbs...

Sohasem értettem, mi a különbség, ha válság, államcsőd esetén a pénzem a bakszámlámon, vagy állampapírban van?

Figyelt kérdés

Egy lakás árnyi pénzem van szuperállampapírban, idén szeretnék (szerettem volna...) lakást venni.


Van a között különbség, hogy akár válság, akár államcsőd esetén a bankszámlámon látra szólóan, vagy állampapírban van a pénzem?


Az én értelmezésem az alábbi, kérlek javítsatok ki, ha tévedek:

- Ha az állam csődbe megy, akkor minden pénzünk elértéktelenedik, legyen az készpénz, bankszámlapénz, vagy állampapír. Nincs köztük különbség. Ez helytálló?

- Ha válság, kiemelten nagy válság jönne, az államnál nagyobb biztonságban van a pénzem, mint bankokban. A bankok hamarabb tönkremehetnek, mint az állam.


Köszi!


2020. márc. 14. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Nem elértéktelenedésről van szó államcsődnél, hanem hogy az állam nem tudja visszafizetni a hiteleket. Az állampapírod megvásárlásával hitelt adtál az államnak, a te pénzedet használja, cserébe kamatot fizet.

Ha válság van, akkor egyes cégek (akár bankok is) csődbe mehetnek, de biztosítva van a pénzed a bankokban. Magyarországon az Országos Betétbiztosítási Alap 100ezer EUR-ig megtéríti egy esetleges bankcsőd esetén a bankban lévő pénzedet. Azaz nem vész el, csak persze nem férsz hozzá rögtön. A 100ezer EUR feletti összeget az elveszíted.

2020. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt eddig is tudtam. :)


De melyik a biztonságosabb a jelenlegi helyzetben? A bank vagy az állampapír?

2020. márc. 14. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

"Magyarországon az Országos Betétbiztosítási Alap 100ezer EUR-ig megtéríti egy esetleges bankcsőd esetén a bankban lévő pénzedet."


Ez az elmelet. Hogy sorozatos bankcsod eseten mit tud teriteni az OBA, az mas kerdes.

2020. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

"De melyik a biztonságosabb a jelenlegi helyzetben? A bank vagy az állampapír?"


Lenyegtelen, mert mindketto nagyon kockazatos a diverzifikacio hianya miatt.

2020. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

+Lenyegtelen, mert mindketto nagyon kockazatos a diverzifikacio hianya miatt."

1) nem lényegtelen

2) nem nagyon kockázatos egyik sem

3) hogy jön ide a diverzifikáció?? Szóval szerinted ha állampapírban, kötvényben és részvényben tartja valaki a pénzét az biztonságosabb, mint ha csak állampapírban? Te se gazdasági területen dolgozol - reméljük... :)

2020. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!