Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visa és Mastercard kártya...

Visa és Mastercard kártya között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Új kártyát szeretnék, mert jelenleg Maestro van, és azzal nem mindenhol tudok online fizetni.


Böngésztem az Erste oldalát, mindkét márkából kiválasztottam 1-1 db-ot, de a kettő között nem tudtam dönteni, mert nem derül ki, mi a különbség köztük.

Felhívtam az Erste Telebankot, érdeklődtem a legyártás idejéről, a másik kártya letiltásáról, stb, és persze rákérdeztem, mi a különbség. Mondta az ügyintéző, hogy dombornyomottat válasszak, azt külföldön és online elfogadják.

Mondtam neki, hogy mindkettő dombornyomott, amit kinéztem, engem konkrétan az érdekelne, hogy Visa dombornyomott kártyát vagy Mastercard dombornyomott kártyát rendeljek-e.

De nem kaptam választ, hogy mi a különbség köztük.

Hátha Ti tudtok segíteni.



2020. febr. 8. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindkettőt elfogadják mindenhol de azért akadnak kivételek. Nem Magyarországon.


Európán kívül a Visa elterjedtebb.


A Mastercardnak van egy jó törzsvásárló programja. Priceless Specials. Pontgyűjtés. Nem nagy dolog de azért jó.


Egyébként a nem dombornyomott kártya is működik a legtöbb helyen tehát a Visa Electron is szerintem szóba jöhetne.


A fentiek alapján neked kell tudni dönteni, én csak szempontokat tudtam írni.


Letiltani a régit nem kell de ezt már biztos elmondta a telebank operátora. Ha az új megjött elég a régit akkor ingyen a fiókban megszüntetned. Sőt az éves díj egy része is visszajár majd. Letiltas esetén ilyen nincs sőt díja van.

2020. febr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Megnézem azt a pontgyűjtést, bár nem ez alapján döntök.


Kell a dombornyomott, mert online csak azt fogadják el sok helyen, pl. ebay.

Jelenleg az ebay-t paypal-lal oldom meg, de ott meg van 2-3 nap átfutási idő, ami nagyon sok.


Igen, a kártya megszüntetést elmondta, akkor az ráér.


Köszönöm még egyszer a válaszod, hasznos volt!

2020. febr. 9. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most néztem meg és a Mastercard pontgyűjtés már nem nagy valami. Régen rengeteg jó ajánlat volt.


Akkor talán inkább a Visat válaszd. Olyat már láttam ahol Mastercardot még ATM sem fogadta el.

Netbankban is tudsz igényelni és kipostázzák.

2020. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pont a netbankon vettem észre a lehetőséget, hogy lecserélhetem a Maestro-mat. :)


Megnéztem közben a pontgyűjtést, semmi értelme, egyik ajánlat sem fogott meg, ráadásul alig ad pár % kedvezményt.

Ha termékekre beváltható pontok lennének, az jobban érdekelne.

A Visa felé hajlok én is.

Köszi még egyszer! :)

2020. febr. 9. 15:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég még olyan volt a program.


Nagyon sokféle termékre volt kedvezmény, néha nagyon is értékesek is voltak közte. Később átalakult a pontok gyűjtése is, aztán leszoktam róla, hogy nyomon kövessem az egészet, de most hogy ránéztem, ennek már kb. tényleg semmi értelme.

2020. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!