Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A mostani koronavírusjárvány...

A mostani koronavírusjárvány miatti szűkségállapoti helyzet gazdasági következményeit alapul véve, ti milyen lépését tennétek az alábbiakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mind mindenhol, most a csapból is az új koronavírus (COVID-19) járvány folyik.

A kérdésemben most a vírus okozta gazdasági következményekkel kapcsolatban kérdezném a hozzáértő, segítő szándékú embertársaim véleményét.


OTP Bank-ban tárolt takarékszámlán lévő megtakarítással (1-2 millió) (forint számla) ti mit tennétek a jelenlegi helyzetre tekintettel?


Hagynátok a számlán az összeget? Levennétek és inkább készpénzben őriznétek? Levennétek és egy másik valutában (ha ez akkor milyen valutában?) őriznétek? Aranyat vennétek belőle? Vagy valamibe befektetnétek? Vagy valami más? Esetleg az előbbieknek valamilyen egyvelege? (ha igen milyen arányban?).


A fentekre való tekintettel fontos hozzáfűznöm, hogy nincs gazdasági ismeretem, nem vagyok befektető, és pénzügyi alapismeretekben is csak átlagos tudással rendelkezek.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2020. márc. 17. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez a media cirkusz 2 het alatt fog lecsengeni, senki nem lat a jovobe, de en emiatt nem vennem ki, ennel nagyobb dolgokat is tulelt az OTP, ott lesz a penzed amikor ennek vege.
2020. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én biztos ami biztos alapon vettem fel egy kis készpénzt, csak ha baj történne, akkor is kihúzzam belőle pár hónapig.


Az OTP mondjuk jó eséllyel nem fog becsődölni, mert a haverok miatt az állam nem engedi majd.

2020. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Bár volt már le példa nem is olyan rég (pl.: Ciprus), hogy a lakóssági takarékszámla egyenlegeket is állami tulajdonba vonták válsághárítási célzattal, én se félek ettől annyira, hogy újra megtörténne. Én inkább a forint hiperinflációjától félek aminek következményeképpen a sok millió forint, sok millió wc-papírral lesz egyenlő, és bár kecsegtetően hangzik én nem szívesen törölném azzal a hátsó felemet. Ezért érdekel a véleményetek. :)
2020. márc. 17. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Még nincs szükségállapot, csak veszélyhelyzet és különleges jogrendi helyzet.

Egyenlőre nem "államosítanak vagy sajátítanak ki" semmit.Az egy magasabb szint.


Más kérdés, hogy a forint már elég régóta csak értkelődik lefelé, így ebbe eleve nem nagyon érte meg megtakarítani.


Állampapírosok vannak e szempontból nagyobb "veszélybe", mert arra már van akciócsoport, hogy új államháztarási rendet állítsanak fel. ami érintheti az állam hiteleit is, köztük az álalmpapírokat, de ott is van euros, ami meg az árfolyam miatt most még jól is hoz.


Emelett az Otp-s befektetésedet védi az OBA is ideig-óráig.

2020. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is köszi a választ. Egyet értek az általad leírtakkal ugyanakkor fontos látnod, hogy a jelenlegi helyzetben, bár rengeteg megelőző óvintézkedést fogananosítottak bármikor akár egyik óráról a másikra és felléphet olyan szituáció amikor már kénytelen a kormány beavatkozni a gazdaságba és akár szűkségállapotot is kihirdethetnek, utána már veszett fejsze nyele a pénznek, ezért jó néha elővigyázatosságból előre cselekedni. Persze tudom, hogy ennek nagyon kicsi a valószínűsége, és megnyugtatásul nincs üldözési mániám, de szeretek előre gondolkozni. Azért tettem fel a kérdést.


Egyébként a forint alapú megtakarítás - kontra forintinflációt annyira nem értem, ezt lennél szíves elmagyarázni? Mert persze tudom, hogy csökken a forint értéke, és nyilván takarákszámlától nem is a nagy kamatot várom, hanem csak a pénzem "tartosságát". Úgy gondolod ennyire gáz lenne a helyzet? Szerinted bebukhat a forint? Ilyenkor mi történne?


Az OBA-ról meg csak annyit, hogy jól hangzik, meg tök jó hogy oda lehet írni minden pénzügyi konstrukció mellé, de mindannyian tudjuk, hogyha itt láncszerűen bedől az összes bank nincs az a töke ami megmentené a befektetők pénzét :D Ez maximum kis szövetkezetekben megnyugtató, egyébként véleményem szerint nem sokat jelent.

2020. márc. 17. 13:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, azért is írtam, hogy ideig-óráig megoldás az OBA.


A forint értéke egy gazdasági leállás mellett, vagy recesszióval hiperiflációhoz is vezethet, amivel nem tud a forintod se lekötve, sem pedig kpban tartva értékálló maradni. Csak nézd meg az euro vagy dollár árfolyam alakulását tavaly nyár óta.


Tavaly ősszel már látható volt, hogy 4% feletti lesz az infláció, amit egy máp+ pl le se tud követni. Én pl azóta euroba tartalékolok és tartok nyilván mindent, amit lehet , nem is fáj most a fejem miatta. Egyedül a pemápot nem kötöm, azt tervezetem idén végig kötni, de így hogy bármikor "zárolhatják", inkább marad külföldi számlán a deviza. Forint kp-ban , meg számlán.


Nagyobb kifizetések, berházások most leállítottam, amit pedig kellett euroban fizettem ki, nyilván magasabb EUR/HUF árfolyam melett, ez kevesebb pénzbe (euroba) került.


a többi je meg már másfél éve is tapasztalható volt, uyganúgy mint 2008-ban. Így a recesszióra már jóideje fellehetett készülni. A vírus az ami a különleges jogrend miatt hozott és hoz naponta új változókat. Bár van aki ezt is biztos le tudja kezelni, aki már élt át ilyen "szükségállapot" helyzetet, de pl. a gazdasági részt, szerintem aki át "válságmenedzselte" pl. a 2008-as válságot, annak semmi újat nem hozott, csak beaktiválódott, az amire várt egy ideje.

2020. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A forint szépen vissza fog jönni a vírus után 340 alá, ahol lenni szokott, nem kell fosni. A cseh korona árfolyama pl. sokkal jobban sínyli a dolgot, mint a forint (arányaiban)
2020. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A forint tovabb fog vesziteni ertekebol. Inflacio lesz, tobb allampapirt adnak el, gyengul a forint.


Mar regota mondom ismeroseimnek is h valtsnak eurora, de nem hallgatnak ram.

Most banjak nagyon.De szerintem nem keso.

Lesz.arom mas mit csinal en tudom h ha a napokba nem is de hetek mulva ujra.gyengulni fog a ft.

En megteszem a lepeseket . Egyelore !-egyelore euroba valtok.

De fontos tudni! A legjobb ha befektetsz, mert legyen eu.vagy ft. a megtakaritas MINDIG VESZIT AZ ERTEKEBOL A PENZ AZ IDOK SORAN

Tehat egyelore kis ideig mindenkeppen euroba valtsal at es minel hamarabb, majd par ho mulva szerintem vilagvaltsag lesz csak ido kerdese.

Johet a lepontozas en tudom ez lesz. Es Inkabb most fogok felkeszulni mintsem h majd panikoljak.

2020. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy közgazdász ismerősöm írta ezt:


Annyi történt, hogy a kormány jelenleg előreszaladt egy félmétert a többi "versenytárshoz" (euró, dollár) képest. Megnyomta a pénznyomtatás gombot. Nézd meg, hogy a Forint hogyan reagált a cseh koronával, lengyel zlotyival vagy a mexikói pesoval szemben (Tényleges értékmérők a szintünkön)


Nagyon sok esetben nem értek egyet a kormány döntéseivel, de szerintem a mostani helyzetet kifejezetten jól kezelik és inkább egy gyors lezajlású válságba mennek bele, mintsem elhúzzák és súlyosabb károkat okozzanak. Ha pedig ez következik be, akkor amilyen gyorsan elértük a 360-as árfolyamot olyan gyorsan fog visszakorrigálni szépen a 320as szint környékére a kurzus. Egy nagyon jó CIKK ehhez:


[link]

2020. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2019 október 10-én sem mondtam mást... Akkor 330as euro szinttől más a màp+ fanoknak elképzelhetetlen volt. Most meg már parlamenti jóváhagyás sem biztos hogy kelleni fog jövő héttel a jogalkotàshoz, tegnap este óta .😁


[link]

2020. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!