Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon itthon is felfuggesztik...

Vajon itthon is felfuggesztik a jelzaloghitelek levonasat?

Figyelt kérdés
Ha most levonjak es minden szamlamat kifizetem nullan leszek. A hetvegen levonnak a 60ezret de ha utana dontik el, hogy nem kell fizetni akkor...szívás
2020. márc. 17. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számítanék erre.
2020. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Van ahol már felfüggesztették. pl. mnb hitelnöveekdési program vállakozóknak. Nem lepődnék meg ha 3-5 napon belül az összes vállakozói hitelre kiterjedne a nyilatkozatok alapján. Azután meg alakosságira. Mivel a hiteled fizetését a béredből oldod meg. Ma a kkv-k kapcsán terjesztetek be javaslatot, hogy ne kelljen bérköltséget/járulékot fizetni utánad de maradjon meg akár fizetetlen szabival is a munkahelyed. Így logikus, ha nem lesz béred sem esetleg, akkor már reális veszély a hiteled nem fiztése is, amit Matolcsy most "hatalmi erővel" is át akarna vinni pl. vállakozói hitelek esetén. Következő körben viszont a lakossági lesz veszélyben.
2020. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A cégeket mentik a saját vagyonuk miatt, én nem számítanék rá, hogy a lakosságra ezt kiterjesztenék...
2020. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk őszintén kiváncsi vagyok, hogy hogyan akarják majd talpra állítani a gazdaságot, ha szétverik a bankrendszert. Ha most felfüggeszted a törlesztést KKV-k esetében, annyit érsz el, hogy a KKV hitelek ~20%-át veszteségként leírhatják a bankok, lakosság esetén is annyit, hogy nyernek 2 hónapot a kilakoltatás előtt.


Nem ezek a kommunista módszerek a probléma megoldásai, hanem a gazdaság működésének biztosítása. Jó volna tudni, hogy kinek van már antitest a vérében, mert január óta feltűnően sok volt a környezetemben is a tüdőgyulladás/COVID tünetes ember. Simán lehet, hogy 20-30% már át is esett a víruson.

2020. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Nem ezek a kommunista módszerek a probléma megoldásai, hanem a gazdaság működésének biztosítása.


Ezt neki mondd :-)


[link]


"AZ MNB FELSZÓLÍTJA A BANKOKAT, HOGY A RENDKÍVÜLI HELYZETRE VALÓ TEKINTETTEL ALKALMAZZANAK A VÁLLALATOK ESETÉN TÖRLESZTÉSI MORATÓRIUMOT. AMENNYIBEN EZ NEM TÖRTÉNIK MEG, AZ MNB FELKÉRI MAGYARORSZÁG KORMÁNYÁT, HOGY RENDELJE EL A FIZETÉSI MORATÓRIUMOT A VÁLLALATI HITELEK TÖRLESZTÉSÉRE."

2020. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!