Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelt lehet részarán...

Babaváró hitelt lehet részarányosan is igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az első babánk úton van, 3 biztosan nem lesz, talán 2 sem. Tehát például lehet csak 1 vagy 2 millió forintot igényelni, hogy ugyanúgy ne kelljen visszafizetni, mint 3 gyerek esetén? És ha lehet mennyi a plafon? Őszintén szólva a 10 milliót én nem merném bevallálni így de a Párom szerint megérné. Én nem vagyok oda az ötletért.


2020. márc. 17. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Tehát például lehet csak 1 vagy 2 millió forintot igényelni, hogy ugyanúgy ne kelljen visszafizetni, mint 3 gyerek esetén?


1-2-3 gyereke estén is vissza kell fizetni, csak nem Te fizeted vissza hanem az állam,akinek Te cserébe ezért kezességvállalási díjat fizetsz 20 évig, vagy a szerződéskötéskor meghatározott teljes futamidő alatt.

2020. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj 10 milliót felvenni, annyi a maximum. Ha nektek csak 1-2 millióra van szükségetek, annyit is vehettek fel. Ugyanazok a feltételek, akármennyit vesztek fel.
2020. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően ez egy hitel. A hitelt vissza kell fizetni. Nincs olyan, hogy 1-2 milliót kérünk és nem fizetjük vissza.


Persze itt jön a csavar, hogy 2 gyereknél a hitelből elengednek 30%-ot. Ha 2 milliót vettetek fel, akkor 600ezret engednek el, ha 10 milliót, akkor meg 3 milliót.

Szóval ez egy elég hibrid termék, de alapvetően hitelről van szó, nem támogatásról.


Ha van legalább 1 gyerek, akkor kamatmentes a hitel, így megéri felvenni.

Leegyszerűsítve: felveszed, berakod kamatozni, 5 év múlva ha akarod visszafizeted a hitelt és a kamatot amit kaptál rá zsebre rakod.

Ha felveszed és elköltöd, akkor viszont teljesen hitelként működik, évekig fizeted rá a törlesztőt. Tehát ha úgy érzitek, hogy elvernétek a pénz, ha nálatok lenne, akkor inkább ne vegyétek fel. Ha úgy érzitek, hogy meg tudjátok állni, akkor érdemes felvenni.


[link]

2020. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mondatot, amit Norbi kiemelt, én se értem egyébként...
2020. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2020. márc. 17. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!