Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A jelenleg kialakuló helyzetbe...

Attila_ kérdése:

A jelenleg kialakuló helyzetben (korona, tőzsdei zuhanások, gazdasági világválság) ki kellene venni az állampapírban lévő pénzt vagy jó helyen van ott?

Figyelt kérdés

Év elején jegyeztem egy (számomra) nagyobb összegben MÁP+-t. Csak 1-2 évre terveztem tartani, mivel szükségem lesz arra az összegre, csak gondoltam kamatozik addig is valamennyit.

Jelen helyzetben van valós esélye, hogy nem jutnék hozzá a bejegyzett összeghez? Biztonságosabb lenne bankszámlán vagy készpénzben megtartani?



2020. márc. 18. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:

"Jelen helyzetben van valós esélye, hogy nem jutnék hozzá a bejegyzett összeghez?"


Egyelőre nincs.

2020. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Még nincs intézkedés de bármikor elrendelhetnek korlátozásokat az államháztartási kiadasokkal kapcsolatban amihez tartozik az állampapír és kamatai is.A kamattal sokat nem érsz eleve sem a normal 4,5% sem a jövőbeni hiperinfláció miatt 1-2 évalatt eleve màp+al.


De nem bíztatlak kivételre mert az sem jó, ha most tömegesen kimenekítik a pénzeket az emberek mert az esetleges korlátozás bevezetést csak felgyorsíthatnà.


Eleve mar oktober óta bele se kellett volna ebbe tenni. Kiveszed a lufi leolvasásokból veszteséggel a részed kb ez amit tudsz tenni , ha csak nem az utolsó tőkéd van bent lekötve mozgósítható vésztartalék nélkül.

2020. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Én kivettem, és áttettem Gránit Pay számlára, mondjuk jól megszívtam, mert 1 napig nyitották az EUR számlám, amennyi idő alatt 3%-ot zuhant az euró.
2020. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az nem nagy veszteség ahhoz képest, hogy a map+ jegyezhetősége óta már 8-9% -körül van az euro árfolyam nyereség fél év alatt.😁
2020. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Látom nem csak én félek hiper inflációtol. Reméljük nem lesz. Állampapírral szerintem semmi gond, csak annyi, hogy real értékben csökken az értéke.
2020. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak figyeld az élemiszer árakat. Én tegnap ezt az emailt kaptam egy országosan is jelentős beszállító partnertől hústermék profillal ( de igazából igaz lehet bármire ami import):

Tisztelt Partnereink!



Forrás: [link]


Ezúton értesítem Önöket, hogy a beszállító partnereink, részben az EURO árfolyam elszabadulása, részben a extra módon megnövekedett európai szintű kereskedelmi igények és ezzel párosuló logisztikai problémák miatt, percről percre emelik az árakat.


Tekintettel arra, hogy ezt mi finanszírozni nem tudjuk, kénytelenek vagyunk követni a történéseket.


Azt tudjuk Önöknek garantálni, hogy amennyiben a webáruházunkban adják le a rendelésüket,

akkor az abban a pillanatban ott megjelenő áron fogják kapni az árut.


A megrendelés leadásakor automatikusan visszaigazolást küld a rendszer önnek, amibe az árak is visszaigazolásra kerülnek.



Kérjük az árkatalógusunkban közölt árakt a mai naptól vegyék érvénytelennek.

Ezzel együtt sajnos az egyéni kedvezmények rendszere is átmenetileg felfüggesztésre kerül.


Megértésüket köszönjük!"


Jelenleg egy 10 milliós map+ havi "hozama" 4 kg csirkemell filét ér a Lehel téri piacon, ami még a régi beszerzési áru . 😁

2020. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy nem troll válaszok érkeztek.

Tisztában vagyok én is nagyjából az inflációs értékkel, hogy nem lesz ebből semmi nagy reálhozam, ha 5 évig tartanám be, akkor sem. De év elején még úgy álltam a dologhoz, hogy mégis jobb helyen van az állampapírban, mint a bankszámlán.

Fájna az elvesztése, mert tervezek belőle ezt azt, de azért éhen nem halnék nélküle. Nyilván senki sem szeretné elveszíteni.

Kevesebb, mint 5 millió forintról van szó, így még nagyon más befektetés sem jött szóba, a hosszabb távúakra meg még nem állok készen, tudás és gyakorlat hiány miatt.

Egyelőre akkor nem veszem ki és reménykedem. :)

2020. márc. 19. 07:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy egész pontos legyen, reâlhozama eddig sem volt a map+-nak.És ha virus nélkül 2 évig (8 negyedévig )nem is nagyon tervezte az Mnb hogy azzá valljon, akkor jelen helyzetben sem ez lesz az elsődleges cél.
2020. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is ugyanígy aggódok a MÁP+-ba tett pénzem miatt. Nehezen jött össze, nem szeretném, ha elúszna. Egyenlőre én is figyelek. Ha nem is kamatozik végül, de legalább ne vesszen oda az alaptőke.
2020. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!