Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri most még dollárt venni...

Kapitány_úr kérdése:

Megéri most még dollárt venni szerintetek? Mibe volna érdemes menteni a pénzt? Arany netán?

Figyelt kérdés
Kevesebb megtakarításról legye szó, mondjuk 300.000 Ft-ról

2020. márc. 19. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ennek a megtakarítását 3 felé osztanám.

1: vennék eurót

2: megtartanám készpénzben

3: vennék bitcoint

2020. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A tegnapi bejelentések hatására nagyon megugrott az euró ára. A dollár alacsonyabb.

Ő volna hát az érdemesebb a dollár ellenében?

A bitcoin most mennyire kockázatos?

2020. márc. 19. 08:59
 3/12 anonim ***** válasza:

A dollár, euró közel hasonlóan mozog a forinthoz képest. Mindkettő érdemes lehet.


Bitcoin: bizonyos szempontból mindig kockázatos, viszont sokkal nagyobbat lehet akasztani vele mint mással. Most viszont egész olcsón lehet venni. Ha nézel egy grafikont, akkor látható h jövedelmező lehet.


Mindenképp az a fontos, h hosszú távon gondolkodj. Illetve ne legyen olyan, h most nekem kell a pénz, muszáj kivennem még ha bukok is... Ezért is mondtam, h az egyharmadát tedd félre tartaléknak

2020. márc. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kb. így spekuláltam én is.

Még egy kérdés:

szerinted a bitcoin-ra hogyan fognak hatni a jelenleg zajló események?

Úgy hallottam, hogy azt jósolták, hogy a bitcoin nem lesz mindig jövedelmező hosszabb távon.

Ha nézem a grafikonját elég nagy ingadozásokat mutat. Szerinted mi várható?

2020. márc. 19. 09:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyilván senki sem tudja. Van aki több ezer dollárt jósol van aki nullát😀

A valóság a kettő között lehet. Mint a grafikonon is látszik, időközönként mindig van egy nagy pumpa benne. Most jelenleg stagnál vagy esetleg dump van. Ez most minden tőzsdére igaz. Ki kell várni, mikor hirtelen megugrik, akkor eladni. Idén jó esélyt mondtak úgy csúcs eléréséhez. Persze ez függ, hogy mennyire fog hatni rá a közelgő recesszió. Ezt senki sem tudja még. Én növekedést várok a következő fél évben. Persze nem tudom garantálni hogy igazam van

2020. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Érdemes banknál a számlámon lévő forintot átváltani a bankba euróba? Mindíg halogattam, mert magas vétel eladás közötti ár és azt gondoltam, hogy nem éri meg mert esetleg rosszul tudnám visszaváltani, ha kéne. De talán nem is kell visszaváltani, hiszen bárhol elfogadnak eurót, a másik, hogy nagyon úgylátszik, hogy ez már sosem fog visszamenni. Évek óta folyamatosan esik a forint.
2020. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sokáig nem fog a forint erősödni, nagy kockázat nincs az euró vagy dollár vásárlásban. Kérdés, hogy megéri-e, mennyit akarsz átváltani? Ha 2000 dollárt/eurót, akkor egy 10Ft-os forint gyengülésen nyersz 20ezer Ft-ot mondjuk fél-egy év alatt. Megéri? Te tudod.
2020. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kb fél évvel maradtál le a devizáról, hogy reálisan is nyerj . Most csak spekulálni tudsz.
2020. márc. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: esetleg értéket menteni most is jó. Vagy szerinted nem reális akár a 400ad euró, dollar árfolyam hónapokon belül?
2020. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én idén 345-350-re lőttem be az Eur/HUF árfolyamot vírus nélkül is. Október óta ki lett jelentve, nincs árfolyamcélja se az mnbnek, sem a kormánynak. Most ezer dolog, különleges jogrend, kötvény vásárlások, sokféle mentőcsomag, olaszok összeomlása, nekik mentőcsomag egy rakat olyan dolog lehet, amiben nehezebben lesz kiszámítani a jövőbeni lehetőségeket, mint volt fél éve, amikor elég volt csak rákészülni egy recessziós időszakra, ami be is jött , sőt egynlőre túlzottan elszállni is látszik, de a 345-350 eletti rész már csak "prémium", ahogy pl. most lehetőség nyílik forint hitel tőketartozásának végtörlestésére is kvázi kevesebb tőkekifizetéssel a magas árfolyam miatt.
2020. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!