Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Faktoring elmaradás....

OTP Faktoring elmaradás. Befizettem, így rendben lehet?

Figyelt kérdés
Folyószámlahitelből eredő tartozásom van az OTP Faktoringnál (összesen 85 ezerft) Részletfizetésben állapodtunk meg. Befizettem két havi részletet (20e ft), de utána teljesen megfeledkeztem róla sajnos, nyaralni voltunk, és amikor hazaértünk akkor láttam hogy kaptam levelet tőlük, amiben leírták, hogy ha nem fizetem be az elmaradást akkor felmondják a megállapodást. 2019. június 09-i keltezéssel volt a levél. 10 nap volt a haladék megfizetésére. Ma utaltam nekik 30 ezer forintot, a 3 havi elmaradást. Szerintetek tudom még rendezni részletben a fent maradt 35 ezer ftot, vagy átadják a végrehajtóknak?

#hitel #otp faktorting
2019. jún. 19. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A hiteled már eleve végrehajtás során került a faktoringhoz, nem?

Nekem ott van a lakáshitelem, pár éve bebuktam. OTP-től került át a Faktoringhoz.

És ugyanígy jártam, év elején 3 hónapon át megfeledkeztem róla, de nekem 150 ezerről van szó.

Nagyon-nagyon megijdetem, mert anno azt mondták, hogy itt már nincsenek felszólítólevelek meg könyörgés, ha nem fizetek egyszer, megy az árverezés.

Egyben elutaltam a hátralékot, de közben felhívtam őket.

Az ügyintéző kedves volt, mondta, hogy nem így működik (tehát annak idején csak fenyegetőztek meg ijesztgettek), hanem igenis küldenek levelet, de még ha fel is mondják, akkor is van lehetőség megint új megállapodást kötni, ne ijedjek meg.

Amúgy akkor én is írtam ki erről kérdést, szerintem rá lehet találni, mivel szinte ugyanerről szól.

2019. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Esetleg ha tudod belinkeled a kérdésedet?


AZon gondolkodom, hogy biztos ami biztos inkább befizetem a 35 ezret a héten, és akkor elvileg lezáródik az egész?!

2019. jún. 19. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!