Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben a hónapban jár le az...

Ebben a hónapban jár le az Erste bankkártyám (03/20) nem akarok se bankba se postán sorban állni az újért, lehet kérni, hogy ne tiltsák a mostanit van már erre valami rendelet?

Figyelt kérdés

Postán sorban állni másik 30 emberrel nem hiszem, hogy jó lenne ebben a helyzetben, de szükségem van a bankkártyámra, hogy pl. ételt rendeljek itthonról.


Van már erre valami rendelet vagy lehet kérni "méltányosságot" a banktól?


2020. márc. 20. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem miért akarsz sorban állni. Bedobja a postás a ládába.
2020. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bankkártyát csak úgy bedobnak és nem tértivevényesen küldenek?
2020. márc. 20. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az OTP sima egyszerű levélben küldi ki, még csak nem is ajánlott.
2020. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Önmagában a kártya aktiválás nélkül csak egy darab műanyag. Az aktiválást meg nem lehet önmagában a kártyával megcsinálni.
2020. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jellegtelen borítékban küldik, feladó sincs. Egyszerű levélküldemény. (Van is, aki felbontás nélkül kidobja a borítékot.)

Még a netbankban sem kapok értesítést arról, hogy számítsak rá.


E hónap végén jár le, tegnap kaptam meg. A mellékelt tájékoztató dátuma február 4. Ennyire azért nem lassú a posta, nyilván sokkal később adták fel. Csakhát ezt nem tudom megállapítani, mert csak egy bekeretezett „DÍJ HITELEZVE TAXE PERCUE OLK 1000” szöveg van a borítékon, dátumbélyegző ilyenkor nincs.

Még itt van az asztalon; a fényképe: [link]


Aktiválás szempontjából egyszerű helyzetben vagyok: virtuális kártya. Ha online vásárláshoz használom, aktiválódik.


De, a betéti kártya aktiváláshoz sem kell bankfiókba menni.

Vásárláskor be kell dugni a terminálba, akkor kell PIN kód (ami marad a régi kártyához használt), és a PIN kód megadással aktiválódik.

Vagy aktiválható ATM-nél egyenleg lekérdezéssel is. (Ha Erste bankhoz tartozó ATM-nél akarod, van elég sok kisforgalmú takarékszövetkezeti ATM is, ami az Erstebankhoz tartozik.)

De! Otthonról is aktiválhatod mobilalkalmazás, netbank, vagy telebank használatával: [link]

2020. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyat meg nem lehet, hogy a meglévő kártyát érvényességét meghosszabbítsák, erre nincsen lehetőség.
2020. márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A KH is csak sima levélben, minden értesítés nélkül küldi a kártyát (aktiválatlanul)

# 5/6 Időpont tegnap 21:33: a boríték alján kell lennie egy narancssárgás nyomtatott sornak, aminek az eleje OLK 20.... majd vonalkód. 20.... az a dátum, amikor az Országos Levélkezelőben volt a levél (ez vagy a feladás napja, vagy az azt követő nap, változó) Én pl tegnap (03.20) kaptam 2 levelet, az egyiken a dátumbélyegző (a bélyegen) 2020 03 17, alul OLK 200318, a másik fent nem volt lebélyegezve (Díj hitelezve OLK 1000) alul OLK200318 (a levél dátumozása 2020 03 06)

2020. márc. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt, # 7-es válasz írója! (2020. márc. 21. 07:49)

Nincs. Láthatod a # 5 válaszomban linkelt fényképen. De, itt van a kezemben a boríték, nincs sehol - a hátoldalán sem – semmi más. Nem azért nem látszik a linkelt képen, mert elnyelte a színt a szkenner. Valóban szokott lenni, de ezen nincs, nagyon-nagyon halványan sem.

Megnéztem nagyon erős megvilágításban, nagyítóval is, még UV-fénnyel is. Nincs. Megkopva, olvashatatlanul sincs.

2020. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Erste is csak simán postán küldi.
2020. márc. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!