Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstàrs vagyok egy hitelnél,...

Billbergia kérdése:

Adóstàrs vagyok egy hitelnél, a hitelt felmondták. (Nincs ingatlan és autó a nevemen), hogy tudom kérelmezni, hogy az 1. szàmú adóstárs 1/1-es tulajdonú, hitelfedezetként szolgàló ingatlanjàt árverezzék el, és a munkabéremhez ne nyúljanak?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy!
2020. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adóstárs vagy így közösen kell fizetnetek.
2020. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos hiba volt belemenni, de azt már te is tudod.


A jó hír, hogy nincs minden veszve, de nem lesz egyszerű, és nem lesz gyors.

A károd megtérítését polgári peres úton kérheted az adóstól.

Ezt meg is fogják neki ítélni, és miután a bank elvette, ami az övé, elkezdhetik a te részedre foganatosítani a végrehajtást.

Bár a kettő együtt is mehet, de ez bonyolult lenne.

Több tartozás esetén nem 33, hanem 50%-ban terhelhető az adós bére.

Ha neked már lenne egy határozatod, hogy összesen mennyit buktál, és mennyi pénzre vagy jogosult, akkor szállhatnál be a bank mellé 2. követelőként.

De ugye amíg a bank sem tudta levonni teljes egészében, ami jár neki, addig neked sem tudnak konkrét összeget megítélni. Így lehet, hogy egyszerre nem mehet a két dolog, és te majd csak azután perelhetsz, hogy a teljes tartozás ki van fizetve.


Kérdés, hogy mekkora összegről van szó, és menet közben, a fizetések (gondolom az adósnak is van, nem csak neked) levonása mellett elindítják-e az árverezést.

1-2-3 millió ft hátralévő hitelnél nem biztos, mert lehet, hogy 1 év alatt le tudják vonni.

Ha elindítják, az is lehet, hogy a ház ára fedezi a teljes tartozást.

Szintén tudni kéne, hogy az adós benne lakik-e az adott ingatlanban, vagy van-e neki másik lakása? Mert most a kilakoltatások, árverezések is leálltak, és szerintem ez idén így marad.

2020. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Abból vesznek ki pénzt, amelyikből könnyebb.

Tehát a fizetéshez.

2020. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy tulajdonrésze van egy másik házban, a bankot vagy végrehajtót jelen esetben nem fogja érdekelni.

Méghozzá azért, mert ott, ha öröklés volt, akkor valakinek van haszonélvezeti joga. Márpedig a haszonélvező megteheti, hogy a tulajdonosokat be sem engedi, ergo az adós lakhatása nem lenne biztosítva.

Jelenleg csak abban a házban biztosított a lakhatása, amelyen a tartozás van.

Azt pedig MOST nem fogják árverezni.

Az összeg közepes. Nem olyan nagy, hogy ne lehetne belátható időn belül fizetésekből letiltani.

Ha mindketten kerestek minimum 300 ezret, ami ma egy átlagbér, abból 100-100 ezret le tudnak vonni. Havi 200 ezer, ez egy évre 2,4 millió. Bő 2 év alatt le is lenne tiltva. Ez mondhatni semmi. Sőt, ha még esetleg többet kerestek, akkor 2 évnél rövidebb idő alatt letudnátok.

Szomorú nagyon, de észnél kell lenni.

Én családon belül sem írnék alá senkinek, mert pénzügyekben a család sem szent.

2020. márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!