Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha adóstárs vagyok, milyen...

Ha adóstárs vagyok, milyen kockázatok merülhetnek fel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Rokon felkért adóstársnak, mivel nincs bevétele, de néhány héten belül kap majd egy nagyobb összeget végkielégítséként. A párja nem lehet, mert nincs bejelentett munkahelye. Viszont van egy közös ingatlanuk, amit kiadnak, az nem lehet fedezet esetleg?

2017. dec. 10. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Kockázat hatalmas, én nem mennék bele.

Ha a rokon nem fizet, akkor a bank tőled fogja levonni az összeget, és te semmit nem tudsz tenni majd, mert vállaltad az adóstárs kötelezettségedet. Ha te sem fizetsz akkor téged fognak nyaggatni, hozzád megy ki a végrehajtó. Legyen eszed, ne vállald el.

2017. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Hallottam olyanról, h technikai adóstárs, az mit takar pontosan? Az nem olyan, h csak papíron létezik, de a gyakorlatban nincs fizetési kötelezettsége? Ill. még valami: ha az adóstól vonják a pénzt, akkor közben az adóstárstól is? Vagy tőle csak akkor, ha az adós nem fizet? Nekem ez nem egyértelmű.
2017. dec. 10. 13:58
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ne menj bele, tulajdonképpen két olyan embernek akarnál segíteni akiknek 0 bevételük van. Szerintem a nagyobb összeget hogy ha eddig nem volt elfogják tarhálni.
2017. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha van két ingatlanjuk, az egyikben laknak, a másikat kiadják, akkor a kiadott ingatlan nem lehet fedezet a banknak? Mindenképpen kell adóstárs?
2017. dec. 10. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Persze az adótárs általában utolsó megoldás. Tehát ha ezt nem ajánlották föl nekik akkor valami nem stimmel.
2017. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Rákérdezek!
2017. dec. 10. 14:22
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Jelzálog hitelnél is szokott lenni adóstárs. A bank nem akar az árverezéssel szórakozni, neki olyan ember kell, aki fizet. Ha van bejelentett munkahelyed és állandó jövedelmed, abból fognak tiltani, amint valami gond van a hiteltörlesztéssel.


Kérdésre válaszolva: megesdhet, hog a teljes hitelt neked kell visszafizetni, te pedig majd járhatsz bíróságra, hogy azt a rokon visszaadja. Ez a kockázat.

2017. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát addig egyetlen pozitív válasz sem jött ezzel kapcsolatban. Viszont ha nem vállalom el, akkor a jó kapcsolatunkat kockáztatom... Eléggé sz*r helyzet.
2017. dec. 10. 15:19
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Néhány észrevétel a kérdéseddel kapcsolatban:

1.- "néhány héten belül kap majd egy nagyobb összeget végkielégítséként. "

- Kérdezem én, akkor miért akar hitelt felvenni?


"Rokon felkért adóstársnak, mivel nincs bevétele,"

- Ha nincs bevétele, miből fogja visszafizetni a hitelt? A kiadott lakásból? És ha nem lesz bérlője? Nem biztos, hogy állandóan így fog pörögni a lakáskiadás - emlékszem rá, néhány éve még jócskán üresen álltak a lakások még a belvárosban is (külföldiek által felvásárolt, kiadásra szánt lakások)


Párjának sincs munkahelye... Meglehetősen nagy kockázat.


Végezetül nincs olyan, hogy "technikai adóstárs" (ezzel maximum csak "etetnek") ugyanis a bank épp azért kér adóstársat, mert magas a kockázat és ha az adós nem fizet, s nem tudja levonni semmilyen jövedelméből, abban a pillanatban az adóstársat veszi elő és majd Tőled vonnak és igen, akár végrehajtó is jöhet és vihetik a Te házadat, mert elvállaltad, aláírtad az adóstárs-ságot.

2017. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Palimadár akarsz lenni, mert esetleg a rokon megharagszik?!
2017. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!