Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CFD vagy forex hosszútávon...

CFD vagy forex hosszútávon működhet?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtem érdeklődni a tőzsdézés/forex iránt. Úgy látom magánemberként kisebb tőkével leginkább CFD “részvényekkel” és devizapárokkal lehet kereskedni. (Illetve arany, kriptovaluta, olaj CFD-kel).

A kérdésem annyi lenne, hogy ebből hosszabb távon lehet normális pénzt keresni és esetleg ebből megélni?

Sok helyen a minimum befizetés 100 dollár, azaz kb 32.000 forint. Mi a reális hozam ami elérhető mondjuk egy év alatt ha a pénzből nem költök semmit csak a tőkét növelem?

Mert ha éves szinten max 4-5 százalék amit el lehet érni, akkor hagyom a fenébe veszek állampapírt és fixen megvan a 4-5%. Ha ennél jelentősen több akkor érdemes lenne belevágni, akár nagyobb tőkével is.

Egyáltalán szerintetek melyik lenne a jobb választás? Részvény vagy deviza?


Valamint mindenképp valami olyat szeretnék amivel foglalkozni kell napi szinten de legalább heti néhányszor. Szóval nem az a tervem, hogy veszek Tesla részvényeket aztán várok hónapokat/éveket, hogy jelentősen emelkedjen.


Ami nagyon megnehezíti a tanulásom, hogy rengeteg kamu információ/kurzus van az interneten. Ilyen-olyan guruk kínálják a tanfolyamokat amik mesés gazdagságot ígérnek. Illetve youtube-on is fuxokkal telepakolt luxuskocsi előtt pózoló emberek ígérik, hogy az ő stratégiájuk a nyerő. Van megbízható könyv, weboldal ahonnan tanulni tudnék? Könyvért szívesen fizetnék is csak ne valami kamuguru sokadik “hogyan lehetsz gazdag” könyve legyen. Még régebben az admiralmarkets-nél nyitottam egy demószámlát, hogy próbálgassam utána hetekig hívogattak telefonon, hogy menjek kurzusra ha Pesten járok...


Összesítve a kérdésem, hogy van-e arra esély, hogy ezzel normális pénzt keressek és leginkább honnan lenne érdemes ezt megtanulni?



2020. márc. 26. 23:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy elvileg az emberek 75-80%-a (brókercégenként változik de ekörül van) elbukja a befizetett tőkéjét. Viszont ez azt is jelenti, hogy 20-25 százalék nyereséges de ha nem akkor is nullszaldós. Szóval 4-5-ből 1 embernek sikerül megtartania a pénzét vagy még keres is vele, ami szerintem nem egy lehetetlen dolog. A kérdés továbbra is az, hogy a fennmaradó 20-25% mennyit tud ezzel keresni és megéri-e ezzel foglalkozni?
2020. márc. 26. 23:30
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem 75-80% bukik, hanem kb 95%, az 5%-ba nagyon nehéz bekerülni ha kereskedésről és nem befektetésről beszélünk. Hosszabb távra egyébként most érdemes bevásárolni szerintem.
2020. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a cégeknek egy ideje fel kell tüntetni, hogy az emberek milyen arányban bukják el a náluk befektetett pénzüket. 75-80%-ot szoktak írni. Azt nem tudom, hogy ebbe beleszámítanak-e azok is akik “csak” buktak, de nem a teljes pénzüket.

Sokan viszont szerintem nulla vagy minimális tudással játszanak két napot egy demoszámlán, befizetik a minimumot valahova és hihetetlen gyorsan el is bukják azt a pénzt. És nagyon sok ilyen ember van aki hall a tőzsdéről egy jó sztorit és egy hét múlva már élesben kereskedik.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy a magas bukási arányhoz szerintem hozzájárul a sok lelkes amatőr nulla tanulással.


Hosszútávú befektetésként történő bevásárlásra most nincs lehetőségem, mert ahhoz alacsony a tőkém. Mármint persze jó lenne most olcsón venni és évek múlva (remélhetőleg drágán) eladni, de nincs elég befektetni való pénzem, amit megérné évekre lekötni.

Ezért is szeretnék valami olyat amivel napi szinten foglalkozni kell, mert talán nagyobb hozamot lehet elérni és talán a kisebb tőkém megérné ilyenbe fektetni.

2020. márc. 27. 02:02
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Ezek annyira működnek mint az éjjeli kaszinó a Duna Plázába.


Lehet menni játszani, amíg van pénzed..


Ugyanaz mint az online póker, mega többi online bullshit!


Ami a kijelződön megjelenik az nem valóság, csak ürügy amivel a pénzed elszedik...

2020. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Szóval csak azt akarom mondani, hogy a magas bukási arányhoz szerintem hozzájárul a sok lelkes amatőr nulla tanulással."


Erre én azt tudom mondani, hogy ha kijársz egy jósképzőt, még nem fogod jobban tudni a jövőt mintha nem jártad volna ki, de a többieknek úgy tűnhet majd...

2020. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben én nem hinném, hogy a tőzsde átverés. Persze vannak csalások, de ami a kijelzőn megjelenik az valóság. Hisz az a részvény ami az én kijelzőmön 500 dollárt ér jelenleg, az a világon épp mindenhol annyit ér. Az hogy nem papír alapú részvények vannak mint 50 éve hanem digitális az nem jelenti, hogy kamu az egész. A világon levő pénz talán 7-10%-a készpénz (nem emlékszem pontosan mennyi), a többi digitális. Attól még az is valós pénz, a kártyámmal ugyanúgy tudok vásárolni mintha kp lenne nálam.

Szóval ha valaki talál egy normális céget ahol nem saját kamugrafikont rajzolnak (ennek könnyű utánakeresni), akkor nem tudom miért lenne csalás.


A póker amúgy szintén nem szerencsejáték. Ha szerencsejáték lenne akkor ugyanannyi esélyem lenne a top pókeresekkel szemben a valóság meg az, hogy csúnyán elvernének.


A kérdés továbbra is áll, de főként olyanokat kérdeznék akik értenek hozzá, csinálták/csinálják, és nem elvből kamunak gondolnak minden olyat amit nem tudnak papír alapon megfogni.

2020. márc. 27. 10:50
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

működhet hosszú távon.

én a forexről tudok véleményt mondani, részvényekkel sosem foglalkoztam.


a fuxos gurukat valóban hagyd

ha jól tudsz angolul, az megkönnyíti a dolgokat:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLojVIj_hvJnZXfsoFTBli..


[link]


[link]


az admiral markets egyébként tapasztalatom szerint jó bróker, de mindenképp jók az oktató-anyagai:


[link]


ha pénzt is vagy hajlandó fektetni a dologba, akkor melegen ajánlom őket, webinárok, oktatás, de van egy telegram csatornájuk is, ahol szignálokat küldenek, 2 éve vagyok velük, csak pozitív tapasztalatom van:


elitecurrensea.com


a reális hozam egy jó tradernél havi 1-5%, egy kiemelkedő megcsinál átlagban 10%-ot is. persze ez csak átlag, lehetnek vesztes hónapok.


a mostani világgazdasági helyzet kedvező a forex piacon kereskedőknek, de csak ha tudják mit csinálnak (ebben például az elitecurrensea páratlan, az egyik vezető traderük Nenad Kerkez külön örül mostanában és elmondta az egyik webináron, hogy nagy tapasztalatot szerzett már a 2008-as válság idején - meg is látszik a mostani teljesítményén, durván nőtt a hozama, bár eddig is extrán jó volt)


a legnagyobb lényeg az egészben viszont a pénzkezelés, semmilyen startégia, rendszer stb. nem menthet meg, ha túlságosan nagy kockázatot vállalsz a tőkédhez képest. ez a legfőbb oka, hogy az emberek 95%-a veszít (és egyéb tényezők, mint a pszichológia, de mégis a pénzkezelés áll az első helyen - ha az ember úgy kezeli, mint a lottót vagy a kaszinót, akkor azzá is válik, és olyanok is az esélyek)


részvényeket pedig most nem ajánlom, a saját magad által leírtak miatt is, de azért is, mert szinte lehetetlen, hogy megtalálod az alját, aztán meg jön a pánik, hogy kezd fogyni a pénzed.


szóval a jelenlegi helyzetben a forex sokkal jobb mint a tőzsde, csak a kockázatvállalással kell vigyázni.

2020. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


Ahol látni kellene a jövőt, az nem a tőzsde, hanem a lottó.


A tőzsde 90%-ban pszichológia.


Ha csak 30% a(z irány)találati arányod, akkor is lehetsz bőven nyereséges. Merthogy nem azon múlik, hogy kitalálod-e a jövőt...

2020. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ember úgyis a saját kárán tanul, kezdj bele - már úgyis eldöntötted, hogy részvényvételhez kevés a tőkéd - és majd kiderül, hogy mit tudsz elérni.

Ha egy év múlva nyereséges leszel, akkor lehetséges, hogy közben megtanultál forexezni.

Ha elfogy a pénzed, akkor meg tanultál...

2020. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 98-as nagy tőzsdei bukás alkalmával kérdeztem a brókeremet, hogy ő mennyit bukott, mivel én éppen longban voltam...

Azt mondja, hogy jaaaa, mi amúgy már két hete shortoltunk...

Mondom köszi, hogy szóltál...

Itt voltak az ügyfelek madárnak...

2020. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!