Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Falusi CSOK, korszerűsítés. A...

Falusi CSOK, korszerűsítés. A legnagyobb gyermekem 6 hónap múlva lesz 25 éves (3 van). Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mivel az összeget utólagosan finanszírozzák, a támogatási szerződés megkötésének időpontjában számít az életkor, vagy mikor az illetékes pénzintézettől kijön az értékbecslő. Tehát az a probléma, hogy mire a munkálatok befejeződnek, a legidősebb gyermek túllépi a 25. életévét.

2020. márc. 31. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ertekbecslo a kérelem befogadása után jön.

A kérelem elbírálása a befogadásáról számított 30nap.

Nekünk ennyi idő alatt folyósítottak is a sima csokot.

De a falusi csok-nal illetve a korszerusitesinel sokkal több papírt kérnek be,és sajnos sanszos,hogy mire az egyik meg van a másik lejár.

Szóval az a lényeg,hogy jól át kell gondolni,hogy mi a sorrend

2020. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a kérelem befogadásakor kell megfelelni a szabályoknak, tehát nem probléma, ha menet közben majd betölti a gyermeked a 25. életévét.
2020. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, ment a zöld pacsi. Még egy olyan kérdés merült fel, hogy az probléma -e, ha munkaviszonya van a gyermeknek. Beszéltem egy ügyvéddel, és Ő mondta, hogy ez sajnos nem felel meg a Falusi CSOK feltételeinek, viszont utánanéztem, és a hivatalos kiírásban sincsen erre utaló szöveg, sem más oldalakon. Ha esetleg erre tudná valaki a választ, azt megköszönöm.
2020. ápr. 1. 21:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben a CSOK igénylő nyomtatványon azt nyilatkozod, hogy a gyermekedet eltartod, akkor jár a Falusi CSOK. Igényléskor ezt senki nem vizsgálja (arra nincsenek infók, hogy később ezt bárki nézi-e majd). A Te döntésed, hogy te döntésed, hogy mit nyilatkozatot, azaz döntsd el, a gyermekednek van-e akkora jövedelme, amiből abból önállóan meg tudna-e élni? Termszetesen az is alapfeltétel, hogy jelenleg közös lakcímen legyetek és majd a csok-os ingatlanba is beköltözzön. Később elköltözhet, de a folyósítást követő 90 napon belül neki is be kell jelentkeznie veled együtt.
2020. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, ezt remekül megírtam, de azért érthető :) Késő volt már és mivel nehéz jól megfogalmazni virágnyelven, hogy rajtad áll, mit nyilatkozol, többször beletöröltem, átírtam a szöveget és ez lett belőle. :) Bocsi
2020. ápr. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, teljesen érthető! :)
2020. ápr. 2. 10:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem akarják könnyen adni, mindig kitalálnak valami akadályt. A legújabb (egy adott banknál), hogy 2 éves TB jogviszony szükséges a 3 gyerek után igényelhető korszerűsítéshez, holott én minden helyen úgy értelmezem, hogy csak a legnagyobb összeghez (10 millió; vásárlás + korszerűsítés) szükséges, minden más esetben 1 év. Még a hivatalos kiírásban is így értelmezhető. Próbáljak meg egy másik bankot, vagy tényleg 2 év TB szükséges az 5 milliós korszerűsítéshez? (egyéni vállalkozó vagyok kicsivel több, mint egy éve, így nincs meg a 2 év TB)
2020. ápr. 3. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tehát az a probléma, hogy mire a munkálatok befejeződnek, a legidősebb gyermek túllépi a 25. életévét."


Ha szellemi fogyatékos akkor lehet utána is. Vagyis inkább úgy írom ,hogy ha tartós gondozásra szorul akkor nincs korhatár. Akkor a 40 éves gyerek is gyerek.

De azért remélem egésséges

2021. aug. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!