Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Osztalékot fizető cégnek...

Osztalékot fizető cégnek minden részvénye után fizetnek osztalékot?

Figyelt kérdés
Mert én úgy tudom hogy nem. De akkor hogy lehet/hol lehet pl. olyan Mol részvényt venni ami után fizetnek évente osztalékot? (Már ha persze fizetnek az adott évben egyáltalán).

2020. ápr. 9. 04:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha egy cégnek megvásárolható részványei vannak a tőszdén, akkor igen, minden részvény után fizetnek, amely a birtokodban van meghatározott időben.


De ha idén emiatt akarsz részvényt venni, akkor ne tedd

[link]



Amúgy ez is Te vagy? mert itt már válaszoltam a kérdésedre:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2020. ápr. 9. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:
létezik olyan cég, ahol van osztalékelsőbbségi részvény. Ez jellemzően a kisbefektetőknek van, nekik garantál bizonyos mértékű osztalékot (már ha alapvetően van nyereség). Így ők akkor is kapnak osztalékot, ha a nagyrészvényesek úgy szavaznak, hogy ne legyen. Cserébe ők lemondanak a szavazati jogukról.
2020. ápr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!