Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet egyszerre két bankszámla...

Lehet egyszerre két bankszámla a nevemen?

Figyelt kérdés

Egy pár éve lett nyitva a nevemre egy bankszámla, közösen az anyámmal...félig az ő nevén van...egyáltalán nem volt használva és jelentős adósság halmozódott fel rajta...


Csapdában vagyok..se előre, se hátra...nem tudom használni a számlát, nem is tudom az adatait...elherdtálták a mappát a lakásban.


Nagyon szeretnék önállósuni..már szeretnék egy saját bankszámlát nyitni, amire a saját fizetésem jönne és végre lenne lehetőségem függetlenedni.



Lehet ilyet? Vagy előbb a másikat kell megszüntetni?


Csak az a gond, hogy nincs gyakorlatilag számlám és fizetést sem tudnék kapni nélküle..így nincs miből megszüntetnem az előzőt



2020. ápr. 9. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet de először annak a problémáját kéne lerendezni, ami most van.
2020. ápr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden további nélkül nyithatsz másik bankszámlát, erre kérheted a fizetésedet, DE! ha a másik bankszámlán jelentős adósság van, akkor lehet, már átadták követeléskezelőnek, így ne csodálkozz, ha esetleg a fizetésedből rögtön tiltanak vagy zárolják a bankszámládat pár hónap múlva - szóval jól mondja az előző, hogy azt is kéne rendezni minél hamarabb... Akár részletfizetést kérni rá, mert ha átadják végrehajtónak a dolgot, akkor sokkal-sokkal többet kell majd fizetned, mint az eredeti tartozás volt - szóval magad alatt vágod a fát, ha nem cselekszel.


"Csapdában vagyok..se előre, se hátra...nem tudom használni a számlát, nem is tudom az adatait.."


Nem vagy csapdában, csak azt hiszed...

Egyszerűen bemész a bankba, személyivel, lakcímkártyával és megmondod, hogy nem tudod a számlaszámodat, de van tartozás, stb, szeretnéd tisztázni a dolgot, meg részletfizetést kérni, stb.

2020. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!