Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végtörlesztéssel kapcsolatban...

Végtörlesztéssel kapcsolatban tudnátok nekem információt adni?

Figyelt kérdés

Van egy 2007-ben felvett jelzálog alapú lakáshitelem az OTP-banknál. Anno svájci frank alapú devizahitel volt, ami 2015-ben forintosítva lett. A kamatperiódus 3 hónap. A fennálló tőketartozás 2020. március 4-i állapot szerint 5 millió 789 ezer forint. Nem volt elmaradásom soha; jelenleg a moratóriumot kihasználom és így a havi törlesztőrészletek is megtakarításra kerülnek.


Idén októberben tudnék végtörleszteni.


A kérdéseim a következők.


1. Jól gondolom-e, hogy októberre ez a tőketartozás még kiegészül az idén áprilistól októberig(7 hónap) felhalmozódó kamattal(amit a moratórium végett nem fizetek) és a tőketartozást ezzel a meg nem fizetett kamattal együtt kell kifizetnem. Így teljesülne a végtörlesztés.


2. Milyen egyéb költségekkel kell számolnom végtörlesztéskor(bank, földhivatal, egyéb)? Hány százalék, fix összeg?


Próbáltam a lehető legtöbb információt megadni a hitelem részleteiről, hátha valaki megbízható információt tud adni.


A válaszokat előre is köszönöm, további szép napot kívánok!



2020. ápr. 10. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Az első kérdésedre a válasz: igen, a kamatokat is fel fogják számolni.

A másoidik kérdésre meg egyenlőre azt tudom írni, hogy nézd meg a szerődésedet, abban benne kellene, hogy legyen, mik a feltételek végtörlesztés esetén.

2020. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal, a futamidő lesz hosszabb, nem a törlesztőrészlet. Tehát, elvileg szünetel csak, utána folytatódik minden tovább plusz hónapokkal.

A szerződést kell megnézni, hogy mit írtál alá, abban benne van, hogy milyen költséggel és feltételekkel végtörleszthetsz.

2020. ápr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a márciusban fennálló tőketartozásra rájön még a havi kamat, ami függ a hátralévő futamidőtől és a hiteled ügyleti kamatától. A lezárási dj általában 1% szokott lenni, még ezt is számold hozzá, továbbá lesz 6.600Ft jelzálog törlési díj is a Földhivatalban. Szerintem felesleges ilyen esetben a moratórium, ha tudod fizetni, fizesd a részleteket, mert azzal fogy a tőkerész is októberig.
2020. ápr. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!