Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor érvényes egy szerződés?

Mikor érvényes egy szerződés?

Figyelt kérdés
Egy cégnél választottam egy számomra megfelelő lakó konténert, meg is rendeltem, küldték emailben az ált szerződsi feltételeket, számlákat stb, de kollágam jobb árajnálattal talált egy másik lakó konténert. Pénteken kellett volna aláírni a cégüknek a papírt, befizetni a kauciót stb., de ez nem történt meg a fent emített miatt. A szerződés szerint kötbért, állásdíjat stb fizetni kell a bérbe vevőnek. Viszont nem lett sem aláírva, sem elküldve a cégük felé. Ez már szóbeli megállapodás vagy soha semmi nem érvényes, ha az nincs aláírva?

#jog #szerződés #szerződés hatálya
2020. ápr. 15. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak szóban van megállapodás, akkor semmiképp sem érvényes.
2020. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze azzal az elmélettel hogy aláíras nélkül nem szállítanak.
2020. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A megrendeléssel és annak elfogadásával is létrejöhet szerződés, az ÁSZF-et kellene elolvasni. Egyébként ÁSZF tipikusan akkor szokott lenni ha megrendeléssel már szerződnek.
2020. ápr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!