Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy néz ki a foglalói szerződ...

Hogy néz ki a foglalói szerződés? Mikor érvényes?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok jogász,de amikor a házat vettem ,az eladóval készítettünk egy papírt.Benne volt a foglaló összege,milyen célból adtam,mennyiért vesdzem meg a házat,milyen határidőig kell kifizetnem a teljes vételárat.Az eladó elismerte az átvételt.Dátumoztuk, aláírtuk mindketten és két tanu.Két példányban készült,egy nálam maradt,egy az eladónál.

A foglalóról tudni kell,hogyha nem fizetsz a megadott határidőig,vagy elállsz a vételi szándékodtól,a foglalót az eladó nem adja vissza.

Ha viszont Ő gondolja meg,akkor a foglaló dupláját kell visszafizetnie.Az előleget visszakell adni,ez a kettő közötti különbség.

2009. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Olyan, hogy "foglalói szerződés" nem létezik. Sem "névileg", sem pedig "tartalmilag".


Mivel az adásvétel biztosítékául adandó mellékkötelezettségről van szó, így a foglaló az ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS (vagy ELŐSZERZŐDÉS) megkötésekor adható biztosíték. Foglalót CSAK ÉRVÉNYES (elő)SZERZŐDÉS megkötésével EGY IDŐBEN lehet adni. Tehát a vételi szándék kifejezésére vonatkozóan szerződni kell.


Amit az előttem szóló írt a tartalmáról, hogy mit szoktak beleírni, az kb. teljesen jó.


Ki adott kinek, milyen célból, mekkora összeget és az összeg átadását minek a biztosítékául adta.

2009. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én adtam egy autokereskedőnek. De a bank nem fogadta el a hitelt. Adásvételi nincs. Ilyenkor visszajár a lóvé ha egy adott autórol van szó?
2009. máj. 16. 22:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, a papírra az van írva, h foglalói szerződés. És azt mondták, h mindenképpen elfogadja a bank a hitelt, azért adtuk oda a pénzt. Drágábbat meg nem tudunk venni.Most akkor se kocsi, se lóvé?
2009. máj. 16. 22:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a kereskedő tudta, hogy a hitel jóváhagyásától függ a vásárlás, akkor rosszhiszeműen jár el ha fogalásra hivatkozik.


De ha foglalót adtál egy autóra, hogy majd hozod a többi pénzt, aztán nem vitted, akkor a foglaló nem jár vissza, kivéve, ha aránytalanul sok, a teljes összegre vetítve

2009. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


a foglalót akkor tarthatja meg az eladó - és csak akkor -, ha neked felróható okból nem kerül sor az ügyletre.

Ha olyan okból nem jön létre az ügylet, amiért egyik fél sem felelős (vagy mindkét fél felelős), akkor a foglaló visszajár.

Ezt mondja a Ptk. 244.§-a.


Helytelenül és tévesen van a köztudatban, hogy a foglalót soha nem kell visszaadni, hogy azt az eladó mindig megtarthatja. Nem, ha nem vagy felelős az ügylet meghiúsulásáért, akkor bizony, sikeresen visszakövetelheted a foglalót.

Hivatkozz a fent említett rendelkezésre.

2009. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!