Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik, hogy a DIÁKHITEL...

Létezik, hogy a DIÁKHITEL napi 10 e ft-ot kamatozik? Részletesen alább írom a történetem

Figyelt kérdés
anno felvettem a diákhitelt elvégeztem az iskolát és amióta munkába álltam fizetem rendesen. Történt egy bank váltásom időközben, és a bank valami oknál fogva nem teljesítette az állandó utalási megbízásomat. Többször is kaptam a diákhiteltől fizetési felszólítást, de ezeket sajnos nem kaptam meg, mert azóta a lakcímem is megváltozott, amit természetesen bejelentettem, de ezt meg a diákhitel felejtette el figyelembe venni. Odáig fajult a helyzet, hogy átadta a diákhitel az ügyemet az APEH-nak, felkerültem a BAR-listára. Bementem az APEH-ba, hogy kiderítsem milyen módon szabadulhatnék meg ettől az egésztől. Közölték hogy a tartozásom egy összegben történő kifizetésével lezárhatom az ügyet. 650E HUF személyi kölcsönt vettettem fel édesapámmal, és bementem vele az APEH-ba kifizetni a tartozást. Az APEH-os előttem hívta fel a diákhiteles a jelenlegi pontos tartozásom összegéért. 576E HUF-ot befizettem, és kaptam egy APEH-os igazolást, hogy nincs tartozásom. Erre egy hónapra hívnak az APEH-től, hogy ond van mert a diákhiteles kislány hó elei egyenleget adott meg, és fennmaradt még 70E HUF tartozásom, ami sajnos ez alatt az 1 hónap alatt 106E HUF-ra rúgott. Másnap be is mentem az APEH-ba hogy tisztázzam az ügyet. Szintén ott előttem hívta fel a diákhitelest, aki akkor már 122E HUF-ot látott a rendszerben, és természetesen nem tudta visszamenőleg kideríteni ki volt az aki a rossz összeget mondta. Sajnos a személyi kölcsönből ennek csak a felét tudnám letörleszteni, de ahogy elnézem naponta körülbelül 20E HUF-ot kamatozik a kis pénzem.
2010. júl. 27. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezedben van egy nullás igazolás az APEH-től, hogy rendezve van a tartozás? Az APEH-igazolás okirat, amely tartalmáért a kiállító felelősséggel tartozik. Vidd be, mutasd be nekik, a többit rendezzék el azon, aki kiállította az okiratot. Ennyi az egész. Ne fizess. Te benn voltál, akkor ha szólnak, akkor kifizetted volna. Nem a te sarad, hogy mennyi az annyi, a kamatkövetelés meg abszolút jogtalan. Ne hagyd magad.
2010. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem te tehetsz erről, járj utána, ne engedj az igazadból. Ha az ügyfélszolgálatos lányka nem képes normálisan követni az adatokat, akkor kérd a főnökét, ha kell, akkor annak a főnökét, stb.

Nálam is voltak problémáik az adatok kinyerésével, bár pont fordított volt a helyzet (elmaradásom volt). Olyan embert kell hívni, akinek van jogosultsága betekinteni a rendszerbe, nézze meg, mi volt, vigyél minden papírt, ha az ő dolgozója hibázott, azt nem neked kell kifizetned!

2010. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!