Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Agressziv kockazatu ertekpapir...

Agressziv kockazatu ertekpapir veszteseg a virus utan?

Figyelt kérdés

udv

Az agressziv kockazatu ertekpapir veszteseg a virus utani idokben visszanyerhetik a veszteseget vagy akar nullaba is mehet ami mar soha nem nyerheto vissza?



2020. ápr. 22. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:

0-ába nem tud menni, de közel a 0-ához igen.

Egyáltalán nem biztos, hogy visszanyerhető a veszteség - nekem van olyan értékpapírom (részvényem), ami kb. 10 éve 99,25%-os veszteségen áll. Várok a csodára :D unokáimnak majd jó lesz :D


Komolyra fordítva a szót - ha nem lett volna amúgy is, más befektetés miatt értékpapír számlám, akkor már rég eladtam volna, mert többe kerül az értékpapír számla vezetés, mint őrizgetni egy pocsék részvényt - de így azt mondtam, elfér a többi közt...

Még szerencse, hogy ebbe nem fektettem nagy pénzt :-)


Csak érdekesség kedvéért: anno az Mtelekom 1.100 körül is járt, aztán egy nagy tőzsdés ismerősöm mondta, hogy "800 mindig lesz", de bizony megrengette a válság azt a részvényt is - azóta sem talált vissza még a feléig sem.

2020. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja: abszolút nem biztos, hogy valaha visszanyeri az értékét.

Sőt, irigylem az optimizmusát, amiért a 99,25%-os bukást nem tekinti nullának, tetszik a hozzáállás. ;)

2020. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, megtanultam, hogy a tőzsdére csak "játszópénzt" tegyek, azaz olyan pénzt, aminek az elvesztése nem fáj.

Innen az optimizmus :-) Meg kell, hogy mondjam, azért nagy ára volt - más részvényekben - ennek a megtanulása. Az viszont fájt.

2020. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az agresszív kockázat alatt itt most az elméleti hivatkozást (ß és társai) érted, vagy az ügyfél minősítéses (1,2,3... besorolás) jelzőt?


Mert előbbi esetben a kérdésre alapvetően igen a válasz, és "visszatérhet", hacsak nincs valami fundamentális (többé már nem kell a termék, csődbe megy ...) problémája az adott értékpapírnak/cégnek.


Ha az ügyfél minősítéssel kapcsolatos besorolású termékekkel kapcsolatban kérdezed, ott csak annyit jelent az agresszív besorolás, hogy "nagyon szór" az árfolyam, de általában nehéz visszafejteni, hogy pl bef jegyek esetében az alap pontosan mibe fektetett, és miért áll éppen ott az árfolyam ahol áll, és emiatt azt sem lehet megmondani, hogy "visszatér-e".

2020. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!