Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jobban megéri hitelből lakást...

Jobban megéri hitelből lakást vásárolni mint gyűjteni lakásra és ha összegyűlt a pénz, akkor megvenni?

Figyelt kérdés

20 milliós lakásra 16 milliót felveszek amit bérbe adok és a bérleti díjból fizetem a törlesztőt.

Vagy gyűjtsek a lakásra és akkor vegyem meg ha összegyűlt a pénz?

A dilemma az, hogy ha összegyűjteném a pénzt és nem hitelből előre venném meg, jobban járnék? Ha igen, miért?


2020. ápr. 27. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha ki fogod tudni adni... ezt nem most kellene meglépni, hamarosan enni se lesz sokaknak mit. 16M hitelt felvenni egy gazdasági válság küszöbén minden csak nem bölcs döntés. kettőt pislogsz és 32 lesz belőle
2020. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő alatt tudnád a 16 milliót összegyűjteni? Amíg gyűjtesz, hol laknál?

Ha befektetésnek veszed, biztos vagy-e benne, hogy folyamatosan lesz bérlőd aki rendesen fog fizetni?

2020. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell a teljes összeget összegyűjteni. De 20-hoz 16 hitel nagyon sok. Inkább fordítva. 4 hitel és 16 önerő.
2020. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Teljesen más, ha lakhatásra veszed, mintha van hol laknod és befektetésnek.

Akkor is más a dolog, ha 70ezerért lehet lakást bérelni, és 100ezer a kölcsönre a kamat (mint pár éve) vagy ha 100 ezer bérelni, és 50 ezer a kölcsönre a kamat (mint most).


Ha bérbeadásra akarod venni, akkor van most hol laknod, és vagyonszerzés miatt csinálod. Ebben az esetben azt mondom, ha magad nem tudod kiszámolni, hogy megéri-e, akkor inkább ne csináld, mert garantáltan rosszul fogsz belőle kijönni. Olvass cikkeket/könyveket, hogy mikor éri meg ingatlanba fektetni és csak utána vágj bele, ha megvan hozzá az ismereted.

2020. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most nagyon rossz ötlet szerintem,garantált ráfizetés
2020. ápr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hitelből befektetszi nagyon ritkán jó ötlet.
2020. ápr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt előre nem lehet tudni. Ehhez ha felveszel egy 20 éves hitelt, akkor 20 évre előre tudni kellene a lakásárak alakulását, az albérletárak alakulását, a keresletet, a gazdasági növekedést, stb-stb.


Pont ezért kockázatos játék ez és nem lehet rá egyértelmű választ adni, mert senki nem látja a jövőt. Pláne hogyha jól értem nem is lakhatási célból vennél lakást magadnak (ami megint más), hanem befektetésnek.

2020. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Fix hitelt vennék tehát a 16ból nem lenne 32. De alapból 16 millió kölcsönre nem 16ot kell visszafizetni hanem mondjuk 20 milliót.

Bérlőben biztos vagyok! Persze az évek alatt számolok bérlőváltással így lesz pár hónap amikor saját zsebből fizetem a törlesztőt.

#3 ha már van 16 millióm, nem vennék fel hozzá 4 milliót, akkor már összekaparom a maradékot.

#4 Ki tudom számolni hogy megérné -e ha 16M hitelből venném a 20 milliós lakást, törlesztőrészlet hosszabb futamidőre kevesebb lenne havonta mint amennyit nekem fizet a bérlő. Azt nem tudom kiszámolni, hogy ez jobban megérné -e mint a gyűjtés. Szerinted miért jönnék ki a hiteles opcióból feltétlen rosszul?

#7 ennyi kockázatot tudok vállalni

2020. ápr. 27. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ha itt lejjebb görgetsz, akkor van 12 cikk egy olyan kategóriában, hogy "ingatlan, mint befektetés". Ahhoz képest nem sok idő végigolvasni, hogy mennyi mindent megtudhatsz belőlük, szóval ajánlom lecsekkolásra neked.

2020. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"törlesztőrészlet hosszabb futamidőre kevesebb lenne havonta mint amennyit nekem fizet a bérlő"


Ez nem elég ahhoz, hogy megérje.

A bevételeket túlbecsülöd, a költségeket alul, ezért lesz a végén csak minimális nyereséged rajta.

Az állampapír fizet 5%-ot, ha ennél kevesebbet érsz el, akkor felesleges az egésszel foglalkozni.


Én akárhányszor számoltam az jött ki, hogy nem éri meg.

A mostani számok:

5 millió tőke, 20 milliós lakást akarok venni. Hitel 16 millió. 5 millióból 1 millió elmegy a költségekre.

Ha nem veszek lakást, akkor 5 év múlva lesz 6,36millióm. Ehhez kell hasonlítani!


Ha lakást veszek, akkor havi törlesztő 92800Ft.

5 év múlva a tőke tartozás 13millió.

Havi 110ezres lakbér mellett -15% adó, 93000Ft a bevétel pont annyi, mint a törlesztő.

Tehát ha havi 110-ért adom ki, akkor a lakás értéke 5 év múlva 20M - 13M = 7M


600 ezret nyertem a lakásvásárláson 5 év alatt az állampapírhoz képest.

Ennél több lakbérrel nem számolnék, mert a felesleget elraknám költségekre, és be kell kalkulálni, hogy nem lesz a következő 60 hónapban minden hónapban kiadva, ha ingatlanos adja ki az is kér valamennyit stb.


Az egyetlen, amivel még számolni kell az ingatlan jövőbeli ára.

Ha felmegy a lakás ára akkor az tiszta haszon, ha lemegy, az szívás.

Lehet, hogy brutális ingatlanár emelkedés lesz 5 év alatt, de lehet, hogy már most olyan túlárazás van, hogy le fog esni, és örülhetsz ha 5 év alatt ugyanide visszamegy.

Emiatt ezzel se biztos, hogy számolnék konzervatív felfogásban.


Tehát marad az, hogy 600 ezerért vállalok minden kötöttséget és problémát. Ha szerencsém lesz, akkor bejöhet +5millió. Nyilván az nem lenne rossz, csak kérdés, hogy bejön-e.

2020. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!