Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtói jog törlése mikor...

Végrehajtói jog törlése mikor vàrható?

Figyelt kérdés
Van egy felmondott hitelem de megàllapodtam a végrehajtóval részletfizetésről.Màr több éve fizetem pontosan. Úgy àllapodtunk meg hogy elöször a tőketartozást egyenlíteni ki. Azt màr kifizettem. Van esély rà hogy a megterhelt ingatlanról törölje a végrehajtói jogot méltànyossàgból? Kérelmet írtam felé de vàlaszt nem kaptam még.
2020. máj. 4. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyet nem fog tenni (hülye lenne).


A végrehajtási jog akkor törlődik, ha az összes olyan tartozásod kifizetted, ami a végrehajtási joggal biztosítottak.


Ingatlanra jogot tőke és járulékos költségeire szoktak bejegyezni. A járulékos költségeibe minden beletartozik, ami a tőkét terheli. Késedelmi pótlék, végrehajtási költségek is.

2020. máj. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az lesz az utolsó amit törölnek majd.


Ahogy írták, elpbb teljes tőke, összes kamat majd azok alapján iszmított végrehajtói munkadíj és behajtási átalány. Ha őt is kifizetted, akkor ad igazolást arról, hogy tiszta és átmehetsz vele a Földhivatalahoz 6.600 Ft-ért töröltetni bejegyzésenként ( Ha több eljárás keretében van vonva, akkor annyiszor 6.600 Ft).

2020. máj. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!