Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Én nem tudom elképzelni, hogy...

Én nem tudom elképzelni, hogy a diákhitel plusz kamatmentes lenne mi benne a fogás?

Figyelt kérdés
Miért adna ingyen pénzt az állam, amit csak később kell visszafizetned, ha nincs rajta haszna?
2020. máj. 8. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert megteheti. Képzeld az állam ingyenpénzt ad a gyerekes családoknak is. Ha akar adhat a diákoknak is.

Miért ad az állam pénzt embereknek? Egyrészt mert ez az állam dolga, hogy újraossza az adókat, másrészt meg a hatalmon lévő párt verseng a szavazatokért.


Ha 100ezren igénybe veszik, akkor a kieső kamat kb 2milliárd forint. Ez a költségvetés szintjén semmi.

2020. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ez a konstrukció nem fog változni mondjuk 1 év múlva ha elkezdődnek a törlesztések?
2020. máj. 8. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Te se pénzügy szakra jársz az egyetemen. Helló! A Diákhitel 2, amiből a tandíjat lehet fizetni, az is 0%-on van már kb 5 éve. Azon is rengeteget bukik az állam.


Sőt a Diákhitel 1, amit eddig is fel lehetett venni bármikor (félévente 350, évente 700 ezer), az meg csak 2%-os kamatozású már szintén kb 5. éve. Azon a 2%-on is rengeteget bukik az állam, hogy nem piaci alapon adja.


Ez a kamattámogatás egy állami támogatás, mint a segélyek, nyugdíjak, támogatások. Az állam átvállal bizonyos terheket.

2020. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az államnak az a haszna, hogy több diplomás lesz, illetve olyanok is diplomát tudnak szerezni, akiknek enélkül nem lenne rákenték.


Aztán aki diplomás, statisztikailag kimutathatóan, átlagosan utána jellemzően 40 évig több adót fizet, mint aki nem, és máris kamatostul visszajött a pénz.

2020. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bukik rajta az állam mondjuk fejenként 50 ezret. De diplomás leszel, állásod lesz, adózni fogsz. Ez nekik befektetés.
2020. máj. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt ha emiatt most csak 5 diák úgy dönt, hogy rájuk szavaz, már akkor is megérte nekik. Ugyanaz, mint amikor az időseknek krumplit osztanak választások előtt.
2020. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!