Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy nagyon tapasztalatlan...

Egy nagyon tapasztalatlan hülyének nagyon egyszerüen elmagyarázná valaki mi a különbség a maestro es a visa kártya között? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

-kulfoldon elek, es ATM-en szeretnek penzt felvenni.

-diakszamlam van (erste)

-inkabb atm-en vennek fel penzt, de alkalom adtan rendelnek online is (de ez nem a legfontosabb)


Melyiket valasszam?

Opciok:

-maestro

-mastercard standard

-mastercald gold

-visa classic

-visa electrion


Most melyiket valasszam?

Segitene valaki, tomoren egyszeruen par szoval, mi eri meg jobban, melyik a legkevesbe koltseges stb?



2020. máj. 15. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Az egyiket a MasterCard bocsátja ki, másikat a Visa. Viszont a maestro elvileg kivezetésre kerül.
2020. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
A mastercardot több helyen elfogadják, bàr ennek a célországban kéne utánanézned. Itthon sokszor csak a baj van a visával netes vásárlás esetén.
2020. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
A Maestro-t sok helyen nem fogadják el például netes vásárláskor, tapasztalatból mondom. Ha ez számít, akkor inkább Visa.
2020. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
3, érdekes, nekem pont fordított a tapasztalatom. :)
2020. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel külföldön élsz a maestro felejtős.

Nem ismerem az igenyeid de a mastercard standard7

2020. máj. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi véletlen elküldtem. Szóval a mastercard standard jó valasztás, a gold úgy tudom valami huszon valahanyezer évente egyébként itt. Az felesleges főleg ha nem hasznalod nyaralásokra meg foglalásokra. De egyébként diakszamlához mindig valaszthatsz egy olyan kártyát ami vagy ingyenes vagy fele annyi mint amennyi lenne. Ha itt van számlád MO-n akkor az maestrot ad olcsóbban és itt megfelelő. Ott nem tudom mert orszagot nem írtál.
2020. máj. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

VISA-val (nem Electron, hanem rendes VISA) soha nem volt gondom, sem online, sem helyben, sehol az USA-ban, Európában vagy Indiában.


De ha magyar számlával szeretnél külföldön pénzt felvenni vagy fizetni, az drága lesz. Nyiss helyben számlát, vagy használj Revolutot.

2020. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!