Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelező 65 év felettieknek...

Kötelező 65 év felettieknek hitelbiztosítást kötniük, ha személyi kölcsönt akarnak felvenni öregségi nyugdíjra?

Figyelt kérdés

Van egy 65 év feletti személy, aki állítólag 87eFt-os öregségi nyugdíjára kapott 800eFt összegű személyi kölcsönt, de több szempontból büdös a dolog.

Eleve a tagnak nincs 50eFt értéket meghaladó ingósága, sem ingatlanja, amit fedezetként felmutathatna, nem volt indokolt felvennie, mert nem volt rá szüksége, ugyanakkor ilyen összeget ilyen feltételekkel elég nehezen kaphatna, ugyanakkor elég kockázati életkorban van.



2020. máj. 22. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Sima szemèlyi kölcsönhöz nem is kell fedezet. Kaphatott ha belefèrt a nyugdíjába lehet adóstársat vont be, nem kötelező a biztosítás de fiatalabbanak is ajánlott azért...
2020. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Ezt értem, ha vett is fel szerintem adóstárssal tette, mert egyrészt nincs nála az összeg sem, másrészt a banknak sem kellene hülyének legyen, ugyanis gondolni kellene arra is, hogy mi van, ha nincs örökös. Szerintem ha volt esze a banknak, és tényleg kapott hitelt, csak kötöttek rá hitelbiztosítást.
2020. máj. 23. 07:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Ajánlhatja a bank de nem kötelezheti rá. Sokan nem kötnek fiatalabbak is biztit aztán ha beüt a krak a melóhelyen vagy baleset van akk nincs miből fizetni, mert sajnálnak + pár ezret havonta vèdve legyen. Saját tapasztalat, mert anno hulye voltam.
2020. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Akkor ha jól értem, valaki 65 felett felvesz akár 700eFt-ot 85eFt nyugdíjra, se ingóság se ingatlan se örökös, beüt a krak akkor a bank mélytorokra vette?
2020. máj. 23. 10:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben valóban nem találnak meg hozzá senkit akkor igen, de egyèbkènt ha van rokona pl lánya megtagadhatja az öröksèget nem köteles elfogadni

Pl az idősnek van egy háza tehermentes pl 12 millát ér + a 800 ezres kölcsön.

Meghal ès a gyereke eldönti h kell-e neki a ház vagy sem. Ha igen akkor viszi vele a kölcsönt is ha nem akk nincs öröklès. " mindent vagy semmit" alapra mondanám olyan nincs h a jó dolgokat kèred az adósságot meg nem

2020. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!