Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 10 év alatt felhalmozott...

10 év alatt felhalmozott készpénzben kapott fizetésem betenném bankba lakásvásárlás céljából. 17M forintot egyben vagy részletben?

Figyelt kérdés
Nem akarok bohóckodni azzal hogy igazolni kell a jövedelmet. Gondolom macera. Havonta 3-4M tegyek be esetleg? Hogy nem gyanakodnak olyan butaságra hogy pénzmosás stb stb

2020. máj. 25. 13:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Már megbocsáss, de ha beteszed a bankba, akkor a gatyádat is ráfizeted arra, hogy kivedd a saját pénzedet- Ha meg átutalnád az összeget - ami nem biztos, hogy az eladónak tetszene - akkor meg az átutalás kerül egy vagyonba.

Ha eddig nem tetted be, akkor szerintem most már ne is - vagy valami másba, aminek ingyenes a felvétel.

Sokan tartják állampapírba a pénzüket - úgy tudom, annak ingyenes a felvétele.

2020. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél lakást kpban. Úgy még alkudni is tudsz.
2020. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha többet teszel be mint egy havi normál jövedelem akkor ugyanúgy megkérdezhetik hogy miből van. De ugyanez igaz a nagyösszegű készpénzes lakásvásárlásra is, viszont így könyeben tudsz alkudni és nem von le a pénzintézet kp felvét vagy utalási jutalékot.
2020. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Trevor. ***** válasza:
73%
Ha bejelentett munkával szerezted a jövedelmed, akkor miért probléma igazolni azt?
2020. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
19%

Azért lehet probléma igazolni, mert elég életszerűtlen, hogy valaki közel 20 milliót gyűjtöget otthon.

Évi 1,7 millió, az havi 141 ezer, ha mondjuk alig keresett többet, akkor egy vagyonosodási vizsgálatnál meg kéne magyarázni, hogy miből élt. Meg akar a franc ilyen vizsgálatot, akár ennyit keresett, akár 3x ennyit.

Szerintem teljesen egyértelmű, hogy mit akar elkerülni a kérdező.


A másik: nem tudom, hol éltek, de szerintem az eladók 99%-a nem fogad el ma kp-t ekkora összegben. Az előzőből kiindulva: nem tartunk otthon ekkora összegeket. Nem biztonságos, és nem is tudod érdemben felhasználni. Vagy a következő 20 évben a kis borítékból akarsz mindig kivenni egy húszezrest, mikor lemész a boltba? Egyszerűen nem életszerű.

El tudom képzelni, hogy vannak ilyen emberek, csak valószínüleg nagyon kevesen. Kp-ban fizetésnél az eladónak kéne arról gondoskodnia, hogy ellenőriztesse, nem hamis-e a pénz. Még ő szaladgáljon bankba, ő viselje a kényelmetlen kérdéseket, esetleg neki legyen költsége a befizetéssel? (nem tudom, van-e költsége a befizetésnek)

Én csak az emberek kijeléentéseiből indulok ki, márpedig én 99%-ban azt hallom, hogy nem szeretnek sok pénzzel mászkálni, ezért fizetnek bankkártyával. Vagy a nagyon öregek nem használnak kártyát, vagy azok, akik kp-ban kapják a pénzüket, jellemzően feketén dolgoznak.

Aki számlára kapja, az nem veszi le azért, hogy otthon őrizgesse, és úgy gyűjtögesse.

Ha én adnám el a lakásom, egészen biztos, hogy nem fogadnék el készpénzes fizetést, mert többet kínlódnék vele, mint egy átutalással.

2020. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

"Ha bejelentett munkával szerezted a jövedelmed, akkor miért probléma igazolni azt?"


Nem ismered a navot, ha nem tudod igazolni 10 évre visszamenőleg akkor bírságolnak.


Amúgy ne tedd be, kivenni/utalni egy kisebb vagyon, a lakáseladók pedig úgy is a készpénzes vevőket szeretik.

2020. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező: részletekben. Lehetőleg 1 millió alatti részletekben, havonta 1-2 alkalommal max (inkább 1). A 17-ből 3-4et nem baj, ha tartasz otthon, csak a maradékot rakd rá számlára.



"Ha én adnám el a lakásom, egészen biztos, hogy nem fogadnék el készpénzes fizetést, mert többet kínlódnék vele, mint egy átutalással."


Te nem, más meg igen. Nekem kb 6 ingatlan adásvételem volt az elmúlt 10 évben (2-szer adtam, 4-szer vettem), minden alkalommal a foglalót kp-ben adták/adtuk. Ok, nem 10-20 milliók csak 1-3, de akkor is.

2020. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

"Ha én adnám el a lakásom, egészen biztos, hogy nem fogadnék el készpénzes fizetést, mert többet kínlódnék vele, mint egy átutalással."


Én 6 ingatlant vettem életem során, mindegyiknél kizárólag kp-t fogadott el az eladó.

2020. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is csak kpt fogadott el az eladó, 30M volt a lakás.
2020. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
56%

"Még ő szaladgáljon bankba, ő viselje a kényelmetlen kérdéseket, esetleg neki legyen költsége a befizetéssel?"


5-ös, nagyon nem vagy tájékozott pénzügyekben: ha beteszi a kérdező a pénzt és utalással fizet az ingatlan eladójának, akkor a KÉRDEZŐNEK IS és AZ ELADÓNAK IS KÖLTSÉGE KELETKEZIK!!! (amit persze a bank "nyúl le")

A kérdzőnek azért, mert az utalás igen sokba fog kerülni neki és az eladónak pedig azért, mert vagy felveszi azt a pénzt vagy egy részét és akkor az kerül igen sokba, mivel automatánál csak kis összeget tud felvenni (1 millió alatt), a bankfiókos készpénzfelvétel viszont drága, vagy ha nem veszi fel, de utal valahová, pl. értékpapír számlára, bárhová, akor az kerül neki egy rakás pénzbe.

Ezzel szemben ha a kérdező kézből kézbe adja a pénzt akkor SENKINEK NEM KERÜL PÉNZBE az adásvétel. És nem a befizetés sem kerül pénzbe az eladónak, ha be akarja a számlájára tenni a pénzt - csak majd a felvétel.

2020. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!