Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a lakás összegének a...

Ha a lakás összegének a negyedét én fizetem milyen szerepem lehet a vásárlásban?

Figyelt kérdés

A párom nővére segitene nekünk hitelt felvenni mert csak az ő fizetésével adnának akkora hitelt. Mi a párommal neki törlesztenénk.

Ez 15 milliót jelent. A kikötés viszont az volt, hogy ne csak a nővére adjon bele még ha azt mi fizetnénk is, nekem is legalább 5 milliót bele kell adjak.

Ezt én sajnos csak apu segítségével tudom megoldani.

Szoval ha a párom nővére 15 milliót tesz a lakásba én 5öt akkor milyen részese lennék a tulajdonnak?

Ha ne adja isten történik velünk valami és szétválnak útjaink akkor azt a pénzt én hogy láthatom viszont?

Mikre érdemes figyelni ilyenkor?

Bármilyen jó indulatú segítséget és tanácsot elfogadok.



2020. jún. 8. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem te egy fillért se adsz a lakás árába, vagy az 5 millió egy részét. Ha semmit, akkor milyen részese lennél? Kinek a nevén lesz a lakás: a párod nővéréén, a tiétekén? Vagy 1/4 + 3/4 arányban lesztek tulajdonosok? Ezt nektek kell megbeszélnetek.

"Ha ne adja isten történik velünk valami és szétválnak útjaink akkor azt a pénzt én hogy láthatom viszont?" Milyen pénzt? Amit törlesztettél? Miért látnád viszont? A párod nővérének a nevén lesz a lakás? Eléggé kusza nekem és információ hiányos ez a történet.

2020. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eleve nem kellene olyan hitelt felvenni, ami meghaladja a kereteket.

Ha a párod és családja fizeti, akkor teljesen egyértelmű, hogy neked nem jár semmi.

Ha beleadod a vételár egy részét, akkor olyan arányban legyen a nevedre íratva is.

2020. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az 5 milliot en raknam bele, a 15ot o.

Nyilvan nem a torlesztett penzrol beszelek, hanem arrol az 5 milliorol

A lakas meg nincs meg, csak ez a terv, hogy igy vagunk bele.

2020. jún. 8. 13:22
 4/6 xswerdy ***** válasza:
100%

jól értem? Te most beteszel 5 milliót kp, és a párod nővére 15 milliót, de azt hitelből? De a törlesztést Ti fizetitek.


Ha ezt le akarjátok képezni az ingatlan-nyilvántartásban, akkor kezdetben a tiéd 25%, és a párod nővéréé 75%. Aztán ahogy megy előre a törlesztés, rendszeresen módosítani kellene az arányokat, míg a végére a tiéd lesz 62,5%, és a párodé 37,5 (ha a törlesztést fele felének vesszük a pároddal).


Gondolom, azért kell a párod nővérének tulajdonossá válnia, mert ő veszi fel a hitelt. Arra azért számítsatok, hogy a végén lesz költsége az átírásnak. Meg kérdés, hogy ez neked ok-e, ha miközben már egy jelentős részt kifizettetek, még a sógornőd tulajdonos 75%-ban.


Magatok között azért érdemes lepapírozni, hogy igazából a tényleges tulajdoni hányad a hitel fizetésével változik, így az eltér az ingatlannyilvántartásból, sőt a párod ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonossá válik.


Ha esetleg szétmentek, ez a papír bizonyítani tudja a tényleges tulajdoni hányadokat.

2020. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez bukta lesz
2020. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól megvariáltátok...

Ki lesz még tulajdonos? Csak a nővére és te?

Én azt gondolom, hogy első körben az 1/4 kerüljön a Te nevedre, a fennmaradó részre pedig kössetek szerződést. A végén, ha minden jól megy, a nővérednek egy fillére nem lesz az ingatlanban, vagyis ő tulajdonosként kiáll a képből. Te a végére kifizetsz 5+7,5 milliót, a párod 7,5 millió tőkét (plusz kamatok). Vagyis jogos a 4-es válasza. Állapodjatok meg egymás között (papíron), hogy a törlesztés fele-fele arányban megy közted és a párod között és probléma esetén a lakásból ezzel arányos tulajdoni hányadra vagytok jogosultak. Egy ügyvéd biztosan fog tudni segíteni hogy lehet ezt jól megfogni úgy, hogy a hitel nem is a tiétek. A lényeg, hogy kezdetnek a pénzeddel arányos tulajdoni hányadhoz ragaszkodj és a maradékot se bukd el, ha úgy lenne.

A te 5 millió forintodat mindenképpen utald, legyen nyoma.


Szerintem egyébként tisztább lenne (és nem is értem miért nem így csináljátok), ha a hitelt mondjuk inkább a párod venné fel és a nővére csak adóstárs lenne, ha te nem vagy elég. Azt hiszem az adóstársnak nem kell tulajdonosnak lennie. Így ő kikerülne a képből legalább, mint tulajdonos és nem kellene még vele is vacakolni, ha szétmennétek. Bár gondolom ez meg a nővérének nem elég biztosíték.

Az a helyzet, hogy én így nem mennék bele ebbe az egészbe. Túl sok a külső személy, és a HA...

2020. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!