Mi a vélemémyetek?

Figyelt kérdés
Van két hitelem, egy személyi hitelem és egy adósságrendező hitelem, viszont utóbbival szerődést szegtem így behajtás alatt áll, de fizetem rendszeresen. Az érdekelne hogyba mondjuk történne velem valami, ami miatt nem tudnám tovább fizetni, baleset halál ilyenek, akkor ráterhelhetik a családom többi tagjára? A családomnak hivatalosan semmi köze ezekhez a hitelekhez, nincs se kezes semmi. Csak érdekel. Köszi a válaszokat előre is

2020. jún. 9. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az örökösöd mindent örököl utánad. A vagyont is és a tartozásokat is.

Ha lemond az örökségéről/visszautasítja azt, akkor nem. Lemondani/visszautasítani viszont kizárólag a teljes örökséget lehet...

2020. jún. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Örökösöm? Se kutyám se macskám, két testvérem van, anyám meg apám. Ők nem hiszem hogy bármit örökölnének tőlem.
2020. jún. 10. 12:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Meg igazából nem nagyon van semmim amit bárki örökölhetne :D
2020. jún. 10. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen elolvasnád, leírtam: Az örökösöd mindent örököl utánad. A tartozásodat is.


Ha lenne kutyád, azt is, ha lenne macskád, azt is. Ha nincs, akkor azt nem örökli. Azt örökli, amid van. Ha csak tartozásaid vannak, akkor azt örökli.


Örökös nem csak gyermek lehet. Ha az nincs, akkor jönnek a további rokonok először egyenes ágon, utána a többiek. Ha végképp senki nincs, vagy mindenki visszautasítja a felajánlott örökséget, akkor az állam az örökös.

2020. jún. 12. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul fogalmaztam. Szóval csak a hiteleimet tudják örökölni mert egyéb tulajdonom nincs, vagyis arról mindenki lemond és kész. :)
2020. jún. 12. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi. Igen.
2020. jún. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!