Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 21 éves vagyok és kb.4hónapja...

21 éves vagyok és kb.4hónapja van folyamatos munkaviszonyom. Házat szeretnék venni vagy lizingelni, de nem kapok a banktól hitelt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez most egy komoly kérdés???

Hacsak nincs 500.000-es kezdő fizetésed (kétlem) szerinted melyik bank ada egy 4 hónapja dolgozó pályakezdőnek hitelt??? Nekem a 150.000-es laptopra nem adtak pedig már lassan egy éve dolgoztam, igaz gyakronokként... Egyet tudsz tenni... dolgozol és gyűjtögetsz még úgy 30 évig...

2008. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Ez jó! Álmodozól? A párom és én hitelt szerettünk volna használt házra felvenni. Egymillió forint önerőt kért a bank és egy főre nettő 180 ezer forint havi jövedelmet minimum egy éves munkaviszonnyal. Ja és plusz egy ingatlanfedezetet is kért. Semmi esély egy házat venni hacsak tényleg nem gyűjtögetsz ahogy azt a legelső válaszadó írta. Új lakást,pl egy lakóparkit utánad vágnak önerő nélkül ha beválalsz két gyereket mert ott a szocpol az ami önerőnek számít,tehát az állambácsi támogatja,de aztán 25-30 évig fizessél havi törlesztőnek 90 és 130000 forint körül na meg a rezsi,stb. Ki a fene tudja ezt fizetni?
2008. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
32%
Szia! Nos ez attól is függ, hogy miben gondolkozol (kis olcsó / palota). Ha az előbbi, azt tanácsolom, légy még türelmes, gyűjtögess, közben meg kísérd figyelemmel a lakáspiacot. Én is ezt csináltam, a banki hitelt kihagytam az egészből, úgysem lennék hitelképes ill. ahogy az előző válaszoló is írta tiszta szívás. Ha van már egy kevés pénzed és találsz egy olcsóbb megfelelő lakást, próbálj megegyezni a tulajdonossal, hogy ennyit tudsz egyben fizetni, a többit meg havonta x Ft- ot részletben. Így nem a hitelt és a kamatokat kell fizetned és mégis hamarabb jutsz lakáshoz. Az ügyvéd simán megír egy ilyen szerződést, és szépen tied lesz a kéró, ha rendben fizetsz.
2008. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most sokkal nehezebb hitelt felvenni,mint a válság előtt. Szerintem ha nem égetően fontos dolgozz még egy évet és úgy vegyél fel hitelt. Szerintem még határozott idejű a szerződésed. Addig pedig nem szívesen ad a bank hitelt. Egyik sem.
2008. nov. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!