Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki kölcsönt, hitelt nyugdíj...

Banki kölcsönt, hitelt nyugdíjas hány éves korig vehet fel és melyik banknál, s mekkora összegben maximum?

Figyelt kérdés

Sajna én nem tudok pénzt igényelni, mert munkanélküli vagyok... Anyu meg már nyugdíjas, 72 éves. Van olyan bank, aki most is adna neki hitelt, s milyen feltételekkel? Mondjuk olyan 150-200 eft-ot. Mennyi lenne a kamat éves szinten? S ennél esetleg nagyobb összeg is lehetséges?


Biztosan van olyan, aki már tapasztalt, érintett a témában, vagy lehet, hogy van ilyen nyugdíjas ismerőse. Légyszi írjátok meg a válaszokat!

Köszi!


2011. okt. 14. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
nyugdíjra nem adnak hitelt
2011. okt. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adnak nyugdíjra hitelt, de szerintem 72 évesen már nem. A házban lakik egy rendőr, aki tök korán ment nyugdíjba, ő kapott, mert a nyugdíj biztos bevételi forrásnak számít.
2011. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyugdíj önmagában nem gond. Viszont ingatlanfedezet nélkül maximum 65 éves korig lehet hitelt igényelni és azt is csak úgy, hogy 70 évesnél nem lehet idősebb a lejáratkor.


Ha be tud vonni ingatlanfedezetet akkor van olyan bank, amelyik úgy határozza meg a maximális életkort, hogy a lejáratkor nem lehet idősebb 75 évnél, ez még jó is lehetne. Viszont a jelzáloghitel felvételének magasak a költségei, nagyon sokba van mire egyáltalán megkapjátok. Jelzáloghitelbe 1-1,5 milliós hitelösszeg alatt nem érdemes belemenni, ahhoz meg nagyon magas nyugdíj kell, mivel csak nagyon rövid futamidőben gondolkozhattok.

2011. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!