Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most már mindig a gyenge...

Most már mindig a gyenge forint lesz az MNB célja?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt egy alapkamat-csökkentés, azóta már belengettek egy újabb lehetséges csökkentést. Ezeknek hatására a forint árfolyama elég sokat zuhant az euróhoz, illetve más valutákhoz képest is. Évekre visszamenőleg visszanézve, a forint euróhoz viszonyítva folyamatosan gyengülő pályán van. Ez az irány már örökre így marad, illetve egészen addig, amíg az euró be nem lesz vezetve? De ez viszont évek óta nincs napirenden.

Értem, hogy a versenyképesség növelése a cél és euróban számolva olcsó munkaerőt biztosítani, de nem lehetne stratégiát váltani? Mert így viszont az import termékek egyre csak drágulnak, a külföldi utazások szintén. Nekem ez hosszútávon nem tűnik egy jó iránynak.

Más hogyan látja ezt?



2020. jún. 28. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

Végül is, biztos lehet... Bedőlni is lehet...

Tudják mit csinálnak. A gazdaságnak, az országnak működnie kell.

Kell a munkahely, kellenek a fogyasztók, mert a fogyasztás is munkahelyet teremt.

Gyurcsány/Bajnai alatt vagy rezsit fizettünk, vagy ettünk, a kettő együtt nem ment.

2020. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1: Tehát akkor ennyire rossz lehetőségei vannak az országnak, hogy ennél jobbat nem lehet kihozni? A külföldi befolyást nem lehet csökkenteni? Mindenképp a külföldi befektetőknek kell kedvezni?

Gyurcsány/Bajnai alatt rosszabb volt szerintem, de ez most nem tudom hogy jön ide.

2020. jún. 28. 00:49
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

#2

A kamatcsökkentés nema befektetőknek kedvez hanem annak hogy az állampolgárokat könnyebben adósságspirálba kergessék.

2020. jún. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó nagy lufi, és pumpálják nég, ameddig csak lehet, mert egy nagyobb kamatemelésbe csúnyán belebuknának.


Hosszútávon amúgy nem fog erősödni a forint, sosem lesz már 250 egy euró

2020. jún. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
57%
Gyurcsányék mesterségesen alacsonyan tartották a forintot - ez abból a szempontból jó, mert olcsó volt behozni bármit, de pénzbe került. Orbánén mesterségesen túlárazzák, így ugyan drága behozni bármit, de mivel alapvetően a kivitelünk magasabb, plusz a munkahely leginkább exportból van, így "megéri". Nyilvánvalóan egyik sem jó mindenkinek, a kérdés, hogy mit akarnak csinálni.
2020. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!