Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A devizában felvett hitelnek...

A devizában felvett hitelnek mindig nő a kamatja? Érdemes e átváltani forint hitelre, azt hogy számolják? Amit fel vettem pl.2és fel milliót 146ft os frankkal, azt mostani árfolyamon váltják át? Akkor majdnem e duplája.

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A törlesztő részletet mindig az adott hónapban érvényes árfolyam alapján számítják át. A Fidesznek közsönhetően,ez most újra nagyon megemelkedett. Ha forintra akarod átváltani,ahhoz a Bank beleegyezése is kell,és nem biztos,hogy jobban jársz.
2010. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nem érdemes forintosítani a hitelt, nem lesz kevesebb a törlesztőrészlet. Most a devizások, köztük én is, beszívtuk. Én még 2004-en vettem a kocsimat, devizában, mert olcsóbb volt, mint a forintalapú.

Most ennek issza a levét rengeteg család.

2010. jún. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a devizahiteleknek mindig alacsonyabb lesz a törlesztőrészletük, mint a forint alapúaknak. ezt mondták a múltkor a tv-ben.

arról volt már szó, hogy esetleg úgy ki lehet majd váltani, ha tényleg megvalósítják ezt, hogy a bankok bevállalnak a devizahitelekből 20% veszteséget, és a maradékot átvinni forint alapúba. ezzel a variációval talán tényleg jobban járnánk, legalábbis nem buknánk annyit. de erről még csak felszólalások vannak, közel nem biztos, hogy a bankok belemennének.

ha minden kb. marad a régiben, szerintem nem érdemes, lakáshitelt semmiképpen, hiszen 10,20 év múlva ismét jobb áron lesz a svájci frank. és mindig is az marad a legstabilabb. stabilabb, mint a forint, vagy mint az euró.

amúgy pedig a kamat igen, mindig nő. ha kiváltod egy kedvezőbb kamatozásúra, aminek most alacsonyabb a törlesztőrészlete, annak is évek múltán ugyanúgy fog emelkedni a kamata.

kiváltásnál pedig az aktuális napi devizavételi árfolyamot számolják, plusz a végtörlesztési díjat a régi banknál, az új banknál pedig szintén megfizeted ugyanazon költségeket, mint hitelfelvételkor, folyósítási díj, közjegyző..stb..

2010. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 208 ft-os chf-nél vettem a kocsit (tavaly év elején). Számíthatok rá, hogy ennél is drágább lesz a chf, vagy inkább már javulni fog a forint?
2010. jún. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

természetesen javuló tendencia lesz, jelentősebb romlás már ennél nem igazán lesz. romolhat, de nem még 30,40 ftokat.

viszont javulásnál sem fogsz sokkal kevesebbet fizetni árfolyam változás miatt, hiszen majd a kamatokat emelik úgy meg, hogy a bank ne bukjon annyit.

egy biztos, jelentős haszonnal az ügyfél soha nem fog kiszállni egy kölcsönből. :(

2010. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, de amíg vásárláskor 208 volt, és a tölresztőm 29eft volt, addig 185-nél (fél éve) "csak" 24eft-t fizettem. Most megint necces ugye, nyilván emelkedik, csak remélem, hogy nem drasztikusan. ...és persze nem mindegy az az 5 ezer ft se.
2010. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semelyik pénznemben felvett hitelnek nem nő mindig a kamata.


Pl az elmúlt fél évben mindegyiknek csökkent 2x is, csak sajnos azért nem érzékeltük, mert az árfolyamok a deviza alapú hiteleknél emelkedtek, ami ellensúlyozta a kamatcsökkenést.


Normál körülmények között nem érdemes forint hitelre váltani, mert ettől senkinek nem fog csökkenni a havi törlesztő részlete.


Akkor érdemes az átváltáson gondolkozni, ha valóban lesz rá valamiféle állami támogatás, vagy ha valami csoda folytán az árfolyam megközelítené a hitel felvétele időpontjában felvett árfolyamokat, de még így sem lesz alacsonyabb a törlesztő részlet, max csak stabilabb. Ez a pár éve felvett 145-150Ft/CHF árfolyamok esetében nagy csoda lenne, ha bekövetkezne, de egy biztos, a forint alapú hitelek kamata még most is magasabb bármelyik devizahitel kamatánál, tehát könnyebbséget nem okozna senkinek, csak stabilabb havi részleteket.

2010. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

En is megkerdeztem mar az atforintositast.Es sztem jobb megoldas mert a deviza alapunal minden honapban 30-40 ezer forinttal no a hitel.Ez iszonyat ennek soha nem lesz vege. En 3 eve vettem fel 3.5 milliot es most meg 7 millioval tartozom.

Nekem 2 miliot kellene rafizetnem az atforintositashoz mert en arfolyamrogzitest kertem 2 evvel ezelott.

De a forint alapu lejar egyszer ez viszont soha.

2011. szept. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!