Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ERSTE Mobilepay alkalmazásban...

ERSTE Mobilepay alkalmazásban mire jó az "Alapértelmezett kártya" funkció?

Figyelt kérdés

Az appban azt írják hogy ha beállítok alapértelmezett kártyát, akkor nem kell megnyitnom az appot fizetéskor, csak a telefont kell feloldanom.

Legalábbis én így értelmeztem, de végül kiderült hogy ez nem így van mert nemrég kipróbáltam és elő kellett keresgélnem az appot. Tesco önkiszolgáló kasszánál próbáltam ki direkt ezért hogy megnézzem működik-e, feloldottam a telefont, odatartottam a terminálhoz, az írt valami olyasmit hogy ellenőrizzem az appot, azt megnyitottam, lehúztam újra és akkor végre sikerült fizetni.

Így viszont sokkal több idő telefonnal fizetni mint kártyával....

Megoldható valahogy, hogy gyorsabban menjen?

Mire való akkor az alapértelmezett kártya funkció?


2020. jún. 29. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm, pedig pont erre való. Biztos be van kapcsolva az "alapértelmezett" a kártyára?

Ahogy működnie kéne:

- alapesetben rátehetsz egy vagy egy halom NFC bankkártyát, magától soha nem lesz egyik se alapértelmezett, tehát ha csak a terminálhoz tartod a telefont, nem fog egyik kártya sem kapcsolatba lépni a terminállal, ezért kell fizetéskor bemenni az appba rábökni a kártyára

- ha bemész az appba, és kikeresed a kártyád (nem fizetés közben, hanem "csak úgy"), és egy kártyára beállítod, hogy alapértelmezett, onnantól kezdve az az egy kártya lép kapcsolatba a terminállal, amikor ahhoz közel tartod. mintha a mobilodra ragasztottál volna egy plasztik bankkártyát.


Valószínűnek tűnik, hogy mindig fizetéskor csináltál csak kártya kijelölést, de az csak az adott fizetési tranzakcióra vonatkozik. Próbáld a "fotelben, otthon" megnyitni az appot és a kártya kijelölését megcsinálni.


Ha nem segít, akkor egyedi probléma lehet, telefonos ügyfélszolgálat talán segíthet.

2020. jún. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A "bankkártyáim" menüpontban az adott kártyához oda van írva, hogy az az alapértelmezett kártya... :/

(Lehet hogy jobban járnék, ha simán beraknám a kártyát a szilikontok alá. :DD )

Köszi a választ.

2020. júl. 1. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!