Adott ki itt valaki úgy lakást, hogy jelzáloghitel van rajta és bejelentette a banknál a kiadást?

Figyelt kérdés

Jelzáloghitellel terhelt ingatlan. Mindig rendben fizetve.

Kiadás esetén szólni kell a banknak (K&H) és írni egy igazolást, h amennyiben nincs fizetve a hitel és végrehajtás lesz, a bérlő kiköltözik.


Adott így ki valaki ingatlan, hogy a bankkal is leegyeztette?

Hogy volt a folyamat?

Melyik bank?


Köszi!



2020. jún. 29. 22:12
 1/4 xswerdy ***** válasza:
én eleve mondtam, hogy kiadásra veszem. Aztán láttam a szerződésben ezt a pontot, kérdeztem az ügyintézőt, hogy akkor mi a módja, hogy ezt akkor hivatalosan is bejelentsem. Azt mondta, ez így rendben van, hogy szóltam, nincs más teendő. De lehet, hogy csak ő vette túl lazára.
2020. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez sima lakáshitel, mégis benne van a szerződésben, h a bank engedélyét kell kérni bérbeadás esetén.


Itt azt írják, minden hitelszerződésben benne van:


[link]

2020. jún. 30. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Uuh, ezt eddig nem láttam (nincs hitelem), de két praktikus problémát is látok a bank oldaláról, amitől kétséges számomra, hogy mi a fenének jó ez:

1. A cikkben is említett ellenőrzési nehézség. A bank nem hatóság, te nem hirdeted nyilvánosan a bérleti szerződést, a "kiadó" hirdetések figyelésére pedig tudtommal nincs se eszköze, se kapacitása a banknak. A szomszédokat épp kérdezgetheti, de szintén kapacitás és információ hitelesség szempontjából is problémás.

2. A cikkben sajnos nem említett következmény. Tegyük fel, hogy a bank bizonyítékot szerez, hogy nem jelentetted be náluk a bérleti jogviszonyt, tehát megszegted a hitelszerződés x.x pontját. Ééés? Minden szerződésszegésnél az a kulcs, hogy mi a következménye. Ha semmi, akkor technikailag ugyan megszegted, a büntetés letudva (hiszen nincs), lehet továbblépni.


Bocsi, a megfejtést nem tudom, de ezt akarnám kikutatni a helyedben. A 2-t egyébként a hitelszerződés tartalmazza valahol, vagy nincs benne semmi erről, és akkor tényleg semmi a következménye, csak motivációs eszköznek van ott, és súlytalan.

2020. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lőtéri kutyát nem érdekli hogy te mit csinálsz az ingatlannal.. A lényeg az ha tulajdonlapra akarsz valamit jegyeztetni pl bővítés, telekegyesites, vagy bármi ilyen ahhoz nekik is hozzá kell jarulni
2020. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!