Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bankszámlát nyithatok...

Milyen bankszámlát nyithatok 18 évesen, junior vagy gránit?

Figyelt kérdés

Moat szeretnék nyitni de nem tudom hogy megy ez.


Előre köszönöm.



2020. jún. 30. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésnek ilyen formán ahogy kiírtad nincs értelme.


A Junior az OTP Bank fiataloknak szánt számlacsomagjának neve a Gránit Bank meg egy másik bank neve.

2020. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja ertem elnézést, és melyik bank megbízhatóbb?

Nekem akkor nem junior számla kell?

2020. jún. 30. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
OTP Junior számlát 24 éves korig lehet használni. Én világ életemben OTP-s voltam (amit amúgy sokan szidnak) másik bank szolgáltatásáról nem tudok nyilatkozni.
2020. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2020. jún. 30. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan bankot válassz, aminek a közeledben van bankfiókja.

Bár a netbankon keresztül sok mindent el lehet intézni, de néha be kell menni a bankfiókba, s akkor nem mindegy, mennyit kell utazni.

Pl. a Gránit banknak csak Bpesten van fiókja.


Nyugodtan nyithatsz OTP Junior bankszámlát, ingyenes számlavezetés, ingyenes bankkártya, ne felejts el netbankos szerződést kötni és nyilatkozni az egy hónapban max 2x, összesen 150 ezer ft-ig ingyenesen felvehető készpénzről.

2020. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van OTP Junior és Gránit számlám is. A fiók hiánya csak készpénz befizetés miatt rossz. Egyébként egyáltalán nem hiányzik, mert a VideóBankon bármiben tudnak segíteni. Ez még egy plusz előny is, mivel ha OTP-nél akarsz valami telefonon, akkor vársz egy csomót és fizeted a drága percdíjat. A VideóBank pedig ingyen van.


A havi számlavezertés mindkét esetben ingyenes, azonban az utalási költségek a Gránitnál jóval alacsonyabbak. Utalásnál pédául az OTP esetében van egy kb. 250 Ft-os minimum díj, ami szerintem borzasztó sok. Ilyen a Gránitnál nincs, csak egy bizonyos százalék. Az iSMS-nek köszönhetően a Gránitnál nem vonnak le havi 600-700 Ft-ot SMS díj miatt, mivel szinte mindenről az appon jön az értesítés. Amiről mégsem, ott 20 Ft / SMS. Ez az OTP-nél 30 Ft körül van.


Összességében a Gránit nagyon jó bank, mindennapos használatra. Nagyobb megtakarításaimat viszont semmiképp sem tartanám náluk. Eléggé kis bank, kb. 70.000 ügyféllel. Viszont ha netán véletlen bedőlne, nem tudnának sokat kifizetni OBA alapból.


Az OTP-nek előnye a rengeteg befizetős ATM és a stabilitás.

2020. jún. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Eléggé kis bank, kb. 70.000 ügyféllel. Viszont ha netán véletlen bedőlne, nem tudnának sokat kifizetni OBA alapból."


Pont, hogy kitudna az OBA, mert kevesebb embert kéne kártalanítani, mint egy nagy bank esetében.

2020. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az iSMS-nek köszönhetően a Gránitnál nem vonnak le havi 600-700 Ft-ot SMS díj miatt, mivel szinte mindenről az appon jön az értesítés."


Az OTP-nél sem vonnak le 6-700 ft-ot SMS-re, ha nem kéred.

Ha van az embernek netbank hozzáférése - amit írtam is - akkor teljesen felesleges az sms kérés - csak a bankot gazdagítod vele. Nem tudom, mióta van netbank, de kb. nekem azóta van a számlámhoz netbank meg virtuális bankkártya (webkártya) és soha egyetlen fillérem sem tűnt el az elmúlt 22 évben.

2020. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!