Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta lakástakarék...

Fundamenta lakástakarék megszüntetés de hogyan ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


SZeretném megszüntetni a 2db 20ezres lakástakarékomat 3 év után.

Eleinten még lakáscél miatt lett kötve de közben az élet úgy hozta , hogy külföldön kaptam egy hosszútávú munkát és lakást és a pénzre viszont szükségem lenne .

A felmondási nyilatkozatot letöltöttem viszont az ebankingba fellépve az egyik számla mellett az én nevem a másik mellett édesanyám neve szerepel. Szerződéskötéskor emlékszem mondta az ügyintéző hogy kedvezményezett csak 1 számlánál lehetek ezért jött szóba a másiknál édesanyám így meglátásom szerint mindkét szerződés az enyém lényegében ő csak kedvezményezett . Nos ez csak azért fontos mert a 2 szerződés felmondásánál mindkettőnél az én nevem szerepeljen vagy az egyik szerződés az enyém másik anyámé ?


A régi ügyintézőm megpattant a cégtől a Fundamenta meg mintha kb szabotálna mióta bejelentettem , hogy felbontom a szerződéseket és korántsem olyan készségesek velem .


Aki már ment végig ilyen procedúrán és tudna segíteni annak nagyon köszönöm .



2020. júl. 4. 05:06
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Én is ilyen gondban vagyok. Évek óta próbálom megszüntetni, csak a pénzt vonják évente és attól félek hogy lassan mínuszos lesz. Hiába próbáltam írásban többször is, figyelembe sem veszik. Az ügyintéző szintén felszívódott, ha meg ráírok másik ügynökre, az szintén nem válaszol.
2020. júl. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon gázos társaság. Nekem úgyis fél évembe telt kiszedni belőlük a pénzem, hogy már lejárt a szerződésem.
2020. júl. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Csak meg kell őket kicsit fenyegetni jogi úttal és rögtön sokkal készségesebbek lesznek.
2020. júl. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, legalább azt tudom, hogy nem csak én szenvedek miattuk. Másik ügynökkel is próbálkoztam ott kb minden kérdésemre 4 levélben ugyanazt mondta el, hogy nem járok jól ha felmondom és gondoljam át. Írtam neki hogy 30 éves vagyok külföldre megyek, sanszosan kint is telepedek le fel tudom mérni mit szeretnék, csak a segítséget kérném de ha pénzt vinnék a Fundának megváltozna a segítőkészség elég gáz, na azóta levelet sem kaptam. Beadom a dokumentumokat hétfőn gyorsított eljárással ha elkezdenek szórakozni majd megfontolom a jogi utat.


Azért aki a fentebb írt kérdésemre tudja a választ, annak megköszönöm szintén. :)

2020. júl. 4. 07:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Három évig küzdöttünk anyu szerződésének a felmondásával, mert szerintük nem egyezett az aláírás. Hiába mondtuk, hogy stroke után szinte nem tudja használni a jobb kezét, így tud most írni, nem érdekelte őket.
2020. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Ismerősömnek segítettem, tök egyszerű volt.

Írtunk egy levelet nekik, hogy ezt a számú szerződést a mai nappal szeretnénk felmondani (két tanúval), és erre a számlaszámra utalják a pénzt.

Tértivevénnyel feladtuk.

3 hónap után megjött a pénz, előtte egy emailt is kapott, visszaigazolásként, és egy kb dátumot az utalásra.

(3 hónap az átfutás náluk, ez a szerződésben is benne van)

2020. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Partnerszámot kér a kiegészítő adatlap , az az ügyfélszám lenne ? Karakterek száma alapján erre tudok következtetni.
2020. júl. 4. 18:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!